Uczennice PSP nr 1 w Bochnia wygrały szkolne rozgrywki w mini koszykówce

407 0

Reprezentantki PSP nr 1 z Bochni z sukcesem przeszły zawody gminne, powiatowe i rejonowe, aby w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim zmierzyć się z uczennicami ze szkół w Polance Wielkiej i Białym Dunajcu.

W meczu z tym pierwszym zespołem ,,jedynka” z Bochni wygrała 37:15, a następnie pokonała szkołę z Białego Dunajca 31:11. Takie wyniki dały drużynie awans do finału, gdzie rywalem bochnianek była PSP nr 100 z Krakowa.

Mecze trwały tylko 4 razy po 6 minut bez przerw w grze, więc każda udana akcja w wielkim finale była na wagę złota. Wynik spotkania ważył się do ostatnich sekund. PSP nr 1 po pierwszej połowie prowadziła 9:8, aby po trzeciej kwarcie przegrywać 11:10. Obie drużyny przystąpiły do najważniejszych 6 minut w roku maksymalnie skoncentrowane. W meczu, gdzie panowała całkowita destrukcja i obrona koszy, dziewczęta były jak w transie bojowym. Decydowały szczegóły. Na szczęście w ostatnich 2 minutach meczu więcej „zimnej krwi” zachowały dziewczęta z „Jedynki”, ostatecznie wygrywając wielki finał 14:11.

Wygrana ta dała pierwsze w historii szkoły (ponad stuletniej) mistrzostwo na szczeblu wojewódzkim w sportach drużynowych.

PSP nr 1 Bochnia – PSP nr 100 Kraków 14:11

PSP nr 1 w Bochni: Natalia Mazur, Edyta Rudnik, Aisza Buczek, Aleksandra Cebula, Dominika Dziadoń, Zuzanna Dziadoń, Agnieszka Blum, Justyna Hudek, Alicja Datoń, Agnieszka Mączka, Agata Wnęk, Łucja Więcek, Dorota Świercz.

Opiekunem drużyny jest: Mirosław Sobieszczyk.

Wszystkie uczennice na co dzień trenują w sekcji koszykarskiej MOSiR Bochnia pod okiem: Rafała Sroki i Krzysztofa Kierońskiego.

Zawody organizował Szkolny Związek Sportowy wspierany przez sponsora tytularnego.

W dniach 11 – 13. 06 . 2013r. szkoła PSP nr 1 reprezentować będzie Małopolskę w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Minikoszykówce Dziewcząt w Trójmieście, gdzie mecze o miejsca pucharowe będą rozgrywane w hali ERGO Arena na granicy Gdańska i Sopotu. W turnieju ogólnopolskim zmierzy się 16 najlepszych szkół z całej Polski.