GKS- OKS 0-1 (0-0)
Bramka: Nawrot 78′
GKS: Rafał Dobroliński – Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Adrian Napierała, Rafał Pietrzak – Tomasz Wróbel, Grzegorz Fonfara, Sławomir Duda (60′ Grzegorz Goncerz), Przemysław Pitry, Krzysztof Wołkowicz (46′ Janusz Gancarczyk) – Szymon Skrzypczak (71′ Michał Zieliński).

Can-Pack Okocimski: Mateusz Kuchta – Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Arkadiusz Ryś, Łukasz Sosnowski – Jakub Kapsa (65′ Patryk Stefański), Bruno Żołądź, Łukasz Tymiński (80′ Konrad Cebula), Kacper Tatara (74′ Michał Nawrot), David Kwiek – Jakub Grzegorzewski.

Piotr Stach zaskoczył składem. Tydzień temu po porażce z GKS Bełchatów zapowiedział (co można usłyszeć TUTAJ) odsunięcie Kacpra Tatary od meczowego składu na mecz z GKS Katowice. Minął niecały tydzień, a szkoleniowiec brzeszczan zmienił zdanie. Nie tylko Tatara zmieścił się w meczowej kadrze, ale także zagrał od pierwszej minuty. Decyzja trenera broni się wynikiem. Z jednej strony nie po to sprowadzano zawodnika do Brzeska, żeby go odsuwać od składu, z drugiej jednak zmiana zdania i to w tak znaczący sposób może zostać niekoniecznie w pozytywny sposób odebrana przez resztę zespołu. To już jednak nie nasze zmartwienie. Grunt, że brzeszczanie zdobyli stadion przy Bukowej.

Wracając do meczu. Pierwsze trzydzieści minut nie przyniosło większych emocji. Dopiero w 27 minucie wspominany Tatara minął bramkarza Dobrolińskiego, jednak nie zdołał oddać strzału, czym ułatwił interwencję powracającemu golkiperowi gospodarzy. Zaledwie trzy minuty później GKS stanął przed wyborną okazją do objęcia prowadzenia. W polu karnym gości sfaulowany został najlepszy strzelec GKS – Przemysław Pitry. Sędzia zawodów – Łukasz Szczech wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Sławomir Duda i przegrał pojedynek z młodym bramkarzem Okocimskiego – Mateuszem Kuchtą.

Katowiczanie prowadzili grę, jednak ich przewaga nie przekładała się na stwarzane sytuacje bramkowe. Brzeszczanie grali mądrze. Odpowiednio zagęszczali pole gry i po przejęciu piłki próbowali kontrataków.

Początek drugich 45 minut należało do gospodarzy. Podopieczni Kazimierza Moskala naciskali, jednak nie potrafili stworzonych sytuacji Fonfary i Dudy zamienić na bramki. Pierwsze ostrzeżenie po przerwie ze strony przyjezdnych miało miejsce w 61 minucie, kiedy to Bruno Żołądź uderzył minimalnie niecelnie. W końcu w 78 minucie wprowadzony chwilę wcześniej Michał Nawrot wykorzystał dogranie z prawego skrzydła i wpakował piłkę do siatki.

Gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafili wykorzystać takich sytuacji jak chociażby Michała Zielińskiego, który z kilku metrów fatalnie przestrzelił. Po czterech doliczonych minutach niemożliwe stało się faktem. Okocimski pokonał GKS Katowice 1-0 i opuścił miejsce spadkowe kosztem Energetyka Rybnik.