IV liga. Zwycięstwa Rylovii i Sokoła

259 0

Barciczanka zdobyła do dzisiejszego meczu komplet punktów. Dlatego tym większa radość zawodników Rylowej, którzy pokonali ją po golach Dawida Szewczyka. To zwycięstwo daje drużynie Leszka Janiczka nadzieje na włączenie się do walki o czołowe lokaty.Do wicelidera Rylovia traci obecnie tylko pięć punktów.

W pierwszej połowie Rylovia zagroziła gościom już w 1 minucie , ale źle dograł piłkę w polu karnym Norbert Ostrowski i sytuacja przepadła. Po minucie strzelali goście jednak minimalnie niecelnie. Kolejne minuty przyniosły przenoszące się akcje pod jednej bramki pod drugą. Mecz był szybki, twardy – 10 żółtych kartek.

Pierwsza bramka padła w 48 minucie, po rzucie rożnym bitym przez Motylskiego piłka trafiła do Szewczyka, który lewą nogą strzelił pod poprzeczkę, piłka po drodze odbiła się od obrońcy i całkiem zmyliła bramkarza. W 51 minucie było już 2:0! Stachowicz podciągnął prawą stroną, zagrał mocno wzdłuż bramki, a zamykający akcję Szewczyk dopełnił formalności.

W ostatnich 30 minutach meczu Barciczanka uzyskała przewagę. W 70 minucie pada bramka po strzale głową która dawała nadzieje gościom. Mimo kilku okazji podbramkowych – z obu stron – wyik nie zmienił się. Rylovia pokonała Barciczankę 2-1.

Rylovia: Baran Karol – Stachowicz Józef (60′ Baran Jakub), Stawarz Piotr, Strona Patryk, Motylski Michał (70′ Pietrzak Krystian) – Ostrowski Norbert, Handzlik Marek, Ostrowski Arkadiusz, Smęda Dawid – Ślęczka Konrad (89′ Kaczmarczyk Maciej), Szewczyk Dawid (55′ Skrzyński Albert)

Przełamał się w końcu Sokół, który – tak jak obiecał trener Sławomir Zubel pojechał do Gorlic szukać trzech punktów. I znalazł. Bramki dla Sokoła strzelili: Tomasz Gałka 2 i Paweł Knap. Zwycięstwo daje także awans w tabeli. Borzęcinianie zajmują siódmą lokatę. Do drużyny z Rylowej tracą trzy punkty.

Sokół: Mucek – Zając, Policht, Świątek, Moneta (85′ Rędzina)– Ciesielski, Goryczko, Kostecki, Knap (50′ Turczyn) – Zabiegała (70′ Woda), Gałka.

Nie udał się wyjazd Jadowniczanki do Białki Tatrzańskiej. W meczu z Wartą drużyna Sławomira Rydza przegrała 0-2 po trafieniach R.Kuchty i G. Bochnaka z karnego. Reperkusje przegranej są poważne. Watra przed tym meczem była przedostatnia i traciła do Jadowniczanki sześć punktów. Co prawda drużyna z Jadownik nadal jest jedenasta, ale dół tabeli niebezpiecznie zbliża się do niej.