A klasa Brzesko. Na górze… bez zmian

342 0

LKS Uszew po raz kolejny udowodnił, że prowadzenie na własnym boisku nie gwarantuje wygranej nawet jeżeli jest się faworytem meczu. Podobnie jak z Dunajcem tak i z Ivą uszwianie objęli prowadzenie. Gola strzelił już w 8 minucie Arkadiusz Zydroń. Wyrównał w 20 minucie Wojciech Gnyla, a wynik ustalił w 30 minucie Dariusz Nowak, dla któego była to pierwsza bramka, ale jakże ważna w sezonie.

LKS nie wykorzystał okazji na wyjście na prowadzenie, co może kosztować go nawet utratę drugiego miejsca (mecz Korony przełożono na maj). Iva sprawiając niespodziankę umocniła swoją siódmą pozycję w ligowej tabeli.

Olimpia Kąty pokonała Start dzięki czemu podtrzymała swoje nadzieje na awans. Start mimo porażki zachowuje swoje trzecie od końca miejsce. To za sprawą porażki Orła, który traci do niego nadal punkt. Z kolei mający tyle samo punktów (19) Spółdzielca również zakończył mecz z pustymi rękami.

Ten ostatni uległ Kłosowi, który wiosną udowadnia, że jest bardzo zdeterminowany, aby uniknąć degradacji. W pięciu rozegranych w rundzie rewanżowej meczach zdobył już 10 punktów i z dorobkiem 24 punktów zajmuje 11. pozycję.

Kolejne punkty zdobył Piast Czchów. Po dwóch zwycięstwach ekipa Krystiana Steca podzieliła się punktami z LKS Poręba Spytkowska. Bramki dla gospodarzy strzelili: Adam Nakielny i Michał Heród.

Coraz bardziej kurczą się szanse Pogórza na utrzymanie. Po niezłym początku rundy, z zespołu z Gwoźdźca zeszło chyba powietrze. W sobotę doznała kolejnej, trzeciej porażki z rzędu. Do przedostatniego Orła Pogórze traci już 9 punktów. Pogromca Pogórza – Victoria Bielcza wykorzystała przełożenie meczu Sokoła z Koroną i zmniejszyła do nich przewagę, odpowiednio do 5 i 9 punktów. To o tyle ważne, że w następnej kolejce Victoria pojedzie do Maszkienic.

Wspominaliśmy o porażce Orła, a nie wspomnieliśmy o tym, że zafundowane mu 5-0 przez zawodników z Porąbki Uszewskiej to najwyższe zwycięstwo w tej kolejce. Mimo, że Victoria nie poprawiła swojego miejsca w tabeli, to na tyle umocniła je, że zbliżyła się już tylko na punkt do Poręby Spytkowskiej.

W derbach gminy Brzesko: Strażak Pany. Pokonanie Olimpii Bucze gospodarze zawdzięczają strzelcowi złotej bramki Jakubowi Adamczykowi, który w 72 minucie pokonał bramkarza rywali. Derby oprócz pokazania kto jest lepszy w gminie dały także zwycięzcom możliwość przeskoczenia drużyny Roberta Sakowicza.