A klasa Bochnia. Żubr liderem

402 0

Druga seria spotkań bocheńskiej A-klasy rozpoczęła się w sobotę w Nowym Wiśniczu. Szreniawa przystępowała do meczu z Rabą jako faworyt. W okresie przygotowawczym pokonała Rabę, a ponadto na inaugurację rozgrywek pewnie wygrała z Borkowianką. Stało się jednak inaczej. Mimo, że zespół Marcina Motaka prowadził do przerwy 1-0 (gol: Burkowicz) , goście szybko po przerwie wyrównali (Stachel), a następnie na kwadrans przed zakończeniem meczu zdobyli zwycięską bramkę (Majka).

Nowym liderem rozgrywek jest zespół Żubra Gawłówek. Podopieczni Mariusza Burasa wysoko pokonali Czarnych Kobyle – aż 0-6. Do przerwy goście prowadzili 0-2, choć z gry więcej mieli miejscowi. Po zmianie stron i szybko zdobytej trzeciej bramce gospodarze nie byli w stanie się podnieść, a grający z dużym spokojem Żubry dokonały dzieła zniszczenia (bramki: Guban Kacper, Rakoczy Paweł, Guban Krystian 2, Dudek Piotr, Kruczek Matusz).

Po remisie w pierwszej kolejce Beskid odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. W Słomce drużyna trenera Jana Surmy pokonała Victorię Słomka 2-4 (bramki: Dawid Kościółek, Piotr Makówka – Kuska Dawid i Banat Mariusz 3).

Tyle samo punktów co Beskid maja rezerwy GKS Drwinia. W niedzielę podopieczni Tomasza Rachwalskiego pokonali 4-1 Górnika Siedlec ( bramki dla zwycięzców: Mariusz Misa 2, Rafał Sarara, Łukasz Gach). Jak na razie postawa Górnika to największe zaskoczenie in minus pierwszych dwóch kolejek bieżących rozgrywek.

Zacięty mecz oglądali kibice w Proszówkach, gdzie Błyskawica zremisowała 3-3 (dla gości: K. Krokosz 2 i Daniec) z GSOiR-em Rzezawa. Do przerwy remis 1-1, po zmianie stron bliżsi wygranej byli goście, którzy kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Lekkiego. Dla Błyskawicy, to pierwszy ligowy punkt w bieżących rozgrywkach. GOSiR skupia się na kompletowaniu remisów.

Po niespodziewanej porażce w pierwszej kolejce ze Szreniawą, Borkowianka pokonała na wyjeździe LKS Trzcianę 3-2. Zespół Romana Kukli notuje więc pierwsze ligowe punkty. Ma ich tyle samo co pozostawiona w pokonanym polu Trzciana 2000.