II liga. Miało być efektownie, wyszła.. strefa spadkowa. Puszcza straciła punkty z Nadwiślanem

Puszcza Niepołomice – Nadwiślan Góra 0-0
żółte kartki: Uwakwe – Masternak, Boczek, Kocur.
Puszcza: Marcin Staniszewski – Witold Cichy, Łukasz Furtak, Damian Lepiarz, Michał Mikołajczyk – Piotr Madejski (64′ Dominik Maluga), Dariusz Gawęcki, Longinus Uwakwe, Roman Stepankow (84′ Dawid Sojda), Patryk Szewc (68′ Mateusz Lampart) – Adrian Gębalski.
Nadwiślan: Piotr Misztal – Wojciech Jurek, Tomasz Boczek, Mariusz Masternak, Tomasz Balul – Adam Setla (90′ Bartłomiej Wasiluk), Michał Glanowski, Dawid Kaszok, Damian Furczyk (77′ Tomasz Matysek), Przemysław Piwowarczyk (66′ Mateusz Skrobol) – Dawid Retlewski (82′ Marcin Kocur).

Kiedyś byliśmy świadkami takiej oto sceny podczas meczu piłkarskiego: końcówka meczu – rzut karny. Jest remis 0-0. Do piłki podchodzi napastnik, który podcinką dość szczęśliwie wpakował piłkę do siatki. Komentarz trenera był jednoznaczny – gdybyś tego nie strzelił powiesiłbym cię za …. wiadomo.

Podejrzewam, że taką opcję przez chwile rozważał Łukasz Gorszkow, kiedy w 52 minucie jego napastnik Adrian Gębalski zbyt pewnie poczuł się na boisku i w stylu Antonina Panenki próbował pokonać Piotra Misztala. Nie udało się – piłka przeleciała nad poprzeczką. Była to kluczowa sytuacja dla tego meczu. Jedna jak i druga drużyna nie stworzyła sobie przez 90 minut meczu wielu groźnych sytuacji. W drugiej połowie zagrozili bramce gości: Mateusz Lampart oraz Patryk Szewc.

Niepołomiczanie stracili dwa punkty z rywalem, którego pokonanie dawało im utrzymanie status quo w dolnej strefie ligowej tabeli. W efekcie Puszcza po raz kolejny znalazła się w strefie spadkowej. Rośnie także seria meczów Puszczy bez strzelonej bramki. Podopieczni Łukasza Gorszkowa nie cieszyli się ze strzelonego gola już w trzecim kolejnym meczu.