A klasa Brzesko. Wysokie zwycięstwo Strażaka nad beniaminkiem

366 0

Ciężko mówić o grze u siebie, kiedy własne spotkania rozgrywa się na neutralnym terenie. W takiej sytuacji znajduje się obecnie drużyna Tymona, która z uwagi na remont boiska w Tymowej, swoje spotkania zmuszona jest rozgrywać na wynajętym obiekcie w Czchowie. Swoją drogą przyznać trzeba, że malowniczo położony nad brzegiem Dunajca Stadion Miejski w Czchowie, prezentuje się bardzo okazale, w związku z czym tym bardziej szkoda wycofania z rozgrywek czchowskiego Piasta.

W niedzielę doszło do spotkania pomiędzy Tymonem a Błękitnymi. Lepiej rozpoczęli je zawodnicy z Przyborowa. W 3 minucie meczu w znakomitej sytuacji pod bramką Grzesickiego znalazł się Żurek, który spokojnie wykończył akcję umieszczając piłkę tuż obok słupka. Zarówno piłkarze jednej, jak i drugiej drużyny zmotywowani byli do gry w tym meczu. Obrońcom Błękitnych dawał się we znaki niezwykle szybki Izworski, jednak – jak się później okaże – formacja defensywna beniaminka tego dnia była nie do pokonania. Życia zawodnikom w niedzielne popołudnie nie ułatwiały również panujące wówczas temperatury. Po przerwie obie drużyny dokonały zmian, które statystycznie lepiej wypadły po stronie Błękitnych. I tak oto w 60 minucie meczu w pole karne z piłką dynamicznie wszedł M. Machalski, który skupił na sobie uwagę obrońców, a następnie wyłożył piłkę wprowadzonemu przed paroma minutami Duchowi, a ten pewnie umieścił ją w siatce Grzesickiego, ustalając tym samym wynik meczu na 0:2 dla Błękitnych.

W pozostałych meczach 3 kolejki LKS Poręba Spytkowska zwyciężył u siebie Iskrę Łęki 2:0, Iva Iwkowa pokonała Victorię Bielcza 5:2, Kłos Łysa Góra uległ na własnym terenie Arkadii Olszyny 2:3, Start 77 zremisował z Victorią Porąbka Uszewska 1:1, a Sokół Maszkienice w wyjazdowym spotkaniu pewnie zwyciężył Koronę Niedzieliska 1:4.