Młodzi kręglarze z brzeskiego BOSiR – u na turnieju we Wronkach

482 0

Ekipa z brzeskiego BOSiR-u wybrała się na zawody w ośmioosobowym składzie. W kategorii „dzieci dziewczynki” wystąpiła 10-letnia Weronika Skórnóg, która z wynikiem 223 kręgle zajęła 14 miejsce . Dla Weroniki był to debiut na zawodach ogólnopolskich. Bardzo dobrze spisali się chłopcy, Filip Babicz z wynikiem 302 kręgle uplasował się na 6 pozycji, a Stanisław Ojczyk z wynikiem 294 kręgle w końcowej klasyfikacji zajął 8 miejsce – dla chłopców był to również debiutancki występ na zawodach rangi ogólnopolskiej.

W kategorii „młodzik” świetny występ zaliczył Jakub Kuryło, który uległ tylko Aleksandrowi Kuleszy z Tucholanki Tuchola. Wynik z eliminacji 517 i 522 z finału, dało Kubie rewelacyjne drugie miejsce . W kategorii „juniorka młodsza” Natalia Cebula zbijając 510 kręgli osiągnęła swój nowy „rekord życiowy” kończąc zawody na 12 miejscu. Mocno obsadzona kategoria „juniora młodszego” nakazywała rywalizować do ostatniego rzutu. Popis swoich umiejętności kręglarskich zaprezentował Jakub Tomczyk, który wygrał swoją kategorię z wynikiem 561 z eliminacji oraz 565 z finału. Na 10 miejscu zawody zakończył kolejny nasz zawodnik Łukasz Łazowski z wynikiem 535 kręgle, a na miejscu 13 uplasował się Igor Szydłowski – wynik 517.

Dzięki tym wspaniałym występom naszych młodych utalentowanych zawodników BOSiR Brzesko zajął bardzo dobre 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
Te wysokie miejsca w rywalizacji ogólnopolskiej naszych reprezentantów pokazują, że praca z dziećmi i młodzieżą w sekcjach BOSiR Brzesko idzie w dobrym kierunku. Potwierdza to również ilość chętnych młodych osób trenujących w naszych sekcjach, a jest ich coraz więcej.

W tym miejscu zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach sekcji kręgli klasycznych BOSiR Brzesko, które odbywają się w poniedziałki, środy, piątki od 16 do 17 (grupa początkująca), od 17 do 18 (grupa zawodowa). Koszt zajęć to tylko 20 zł miesięcznie.

Źródło: BOSiR Brzesko