A klasa Bochnia. Po pierwszym rozdaniu

368 0

GOSiR – główny kandydat do awansu do V ligi przyjechał do Kobyla na mecz z beniaminkiem – Czarnymi. Ku zaskoczeniu zebranych kibiców po 25 minutach gospodarze prowadzili 2-0 i mieli kolejne sytuacje do powiększenia bramkowej przewagi. Z czasem jednak mądra gra gości zaczęła przynosić rezultaty. Mający zaledwie 11-osobową kadrę gospodarze w końcu pękli fizycznie pod naporem drużyny Sławomira Jagły. Bohaterem gości był Piotr Chruściel autor trzech bramek i dwóch asyst.

Nie udał się także start w nowym sezonie innemu beniaminkowi – Szreniawie Nowy Wiśnicz. Wiśniczan pokonała Borkowianka po pięknym strzale z rzutu wolnego (ale kontrowersyjnego) autorstwa Kamila Patyka. Po zdobyciu bramki goście kontrolowali mecz i nie pozwolili Szreniawie na rozwinięcie skrzydeł.

Tarnavia rozpoczęła nowy sezon od pewnego zwycięstwa nad rezerwami GKS Drwinia. Już do przerwy zespół Adriana Mrózka prowadził 3-0 w zasadzie rozstrzygając wynik rywalizacji. Po zmianie stron rozmiary porażki zmniejszył wprowadzony z ławki rezerwowych „czwartoligowy” Grzegorz Mikler.

Zacięty mecz miał miejsce w Gawłówku, gdzie spadkowicz z okręgówki – Żubr podejmował Beskid. Mecz obfitował w ostre starcia w środkowej strefie boiska i.. indywidualne błędy, które skutkowały bramkami. W tym wyrównanym pojedynku każda z drużyn miała okazję, aby zakończyć go zwycięsko. Minimalnie lepsi okazali się jednak goście, którzy pierwszą kolejkę zakończą z trzypunktowym dorobkiem w ligowej tabeli.

Po porażce w Pucharze Polski Raba zareagowała najlepiej jak tylko można było – od zwycięstwa nad silną przecież Ceramiką. Sporo bramek padło w Trzcianie, gdzie gospodarze ulegli 2-4 Victorii.

bramki:
Adrian Grabowski 42′, 79′ – Bartłomiej Trzaska 43′, Piotr Makówka 13′, 73′, Konrad Korcyl 18′.

Szreniawa Nowy Wiśnicz – Borkowianka Borek 0-1
bramka:
Kamil Patyk 10′.

Czarni Kobyle – Novi/Rzezawianka Rzezawa 2-6
bramki: Janusz Topka, Gracjan Golemiec – Piotr Chruściel 43′, 63′, 76′, Radosław Lekki 47′, Wojciech Cisak 55′, Dariusz Sekman 77′.