Piłka ręczna. Błędy sędziowskie zaważyły na wyniku

389 0

Krakowiak Szkoła Gortata Kraków – MOSiR Bochnia 26-26 (13-13)
MOSiR Bochnia: Tomasz Węgrzyn, Jarosław Gut, Krzysztof Serwatka Maciej Imiołek 1, Tomasz Orzechowski, Tymoteusz Dobrzański, Adrian Najuch 5, Mateusz Zubik 4, Jakub Jewiarz,
Filip Pach 2, Mateusz Bujak 1, Sławomir Karwowski 8, Marcin Janas 2, Łukasz Urbanowicz 3, Miłosz Gabiga, Mateusz Rogóż

Mecz rozpoczął się od prowadzenia drużyny z Bochni i do końca pierwszej części spotkania kontrolowała jego przebieg, wygrywając nieznaczną różnicą bramek. Niestety zemściło się niewykorzystanie kilku dogodnych sytuacji , czego efektem był wykonywany w 30 minucie rzut karny przez gospodarzy. Wynik pierwszej połowy ustalił Karol Put, zdobywając wyrównującego gola 13:13.

W drugiej części losy spotkania wahały się naprzemiennie w okolicach remisu lub przewagi jednej bramki. W 46 minucie Sławomir Karwowski wyprowadził MOSiR na przewagę 1 bramki 20-21, a w 50 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Adrian Najuch. W 58 minucie po rzucie Mateusza Zubika bochnianie prowadzili już 23-26. Wydawało się, że to spotkanie nie może mieć już innego zakończenia niż wygrana gości. Jednak, przez błędne decyzje sędziów prowadzących spotkanie, doszło do zamieszania na parkiecie. – W tym czasie sędziowie popełnili rażące błędy – mówi trener bochnian Marcin Bożek. – /To były decyzje niezgodne z przepisami gry w piłkę ręczną. Największym blamażem było podyktowanie na 4 sekundy przed końcem rzutu karnego dla gospodarzy. Jak wiemy przepisy gry mówią, że zawodnik musi go wykonać w czasie 3 sekund po gwizdku sędziego. Tak się jednak nie stało – zawodnik nie wykonał rzutu. Po 4 sekundach mecz powinien się zakończyć. Sędzia jednak nakazał wykonanie rzutu po czasie i tym sposobem gospodarze zdobyli bramkę wyrównującą.