Mistrzostwa Polski w Futsalu U-20. Udana inauguracja obrońcy tytułu

439 0

Solne Miasto – Wieliczka – Futsal Brzeg 5-2 (2-0)
Bramki: Wojciech Przybył 7′, 8′, 19′, Michał Czubin 21′, Grzegorz Labut 22′, – Kacper Kędra 13′, 15′.
Solne Miasto: Jakub Bereta, Michał Siwiecki- Norbert Bębenek, Michał Czubin, Krystian Grochalski, Michał Kaczmarczyk, Kacper Kęska, Grzegorz Kociołek, Mateusz Korcala, Grzegorz Labut, Piotr Leśniak, Mateusz Przesławski, Wojciech Przybył, Michał Ślaski

Początek spotkania Solnego Miasta z Futsalem Brzeg miał wyrównany charakter. Jednak im dłużej trwał mecz, tym częściej przy piłce znajdowali się zawodnicy z Wieliczki. Optyczna przewaga nie przekładała się jednak na sytuacje podbramkowe. Więcej było prób strzałów z dystansu oraz indywidualnych szarż. To właśnie dzięki nim wieliczanie zyskali kolejne faule, które już w 7 minucie dały przedłużony rzut karny pewnie egzekwowany przez Wojciecha Przybyła. Kilkadziesiąt sekund wcześniej to Futsal Brzeg powinien był otworzyć wynik meczu, jednak arbiter podjął kontrowersyjną decyzję o nieuznaniu bramki dopatrując się faulu na bramkarzu Solnego Miasta. Zaledwie minutę później było już 2-0 dla podopiecznych trenera Kusi. Ponownie na listę strzelców – tym razem już z akcji – wpisał się Przybył. Wynik dla wieliczan mógł być jeszcze wyższy, ale strzelec dwóch bramek zmarnował przedłużony rzut karny.

Tuż po zmianie stron brzeżanie strzelili kontaktową bramkę, a po kolejnych dwóch minutach Kacper Kędra wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Od tego momentu mecz bardzo się wyrównał. Jedna i druga drużyna stworzyła wiele podbramkowych sytuacji. Z dobrej strony pokazał się Michał Kaczmarczyk, były zawodnik BSF. Był aktywny, często brał na swoje barki rozegranie akcji. Kolejna bramka, autorstwa Przybyła padła z kolejnego przedłużonego rzutu karnego. Zespół z Brzegu nie poddał się i atakował dalej, przez co kibice mogli obejrzeć otwartą, pełną ciekawych akcji rywalizację. Na niespełna trzy minuty przed końcem meczu czwartą bramkę dla wieliczan strzelił Michał Czubin. Ostatnią, ustalającą wynik spotkania bramkę wieliczanie strzelili po efektownym prostopadłym zagraniu Czubina, a następnie strzale z bliska do siatki Grzegorza Labuta.

Po pierwszej kolejce Solne Miasto zajmuje drugie miejsce ustępując AZS UG Gdańsk gorszym bilansem bramkowym.