Puchar Polski. Brzeski finał dla Strażaka

Strażak Mokrzyska – Pagen Gnojnik 1-1 (0-0) k. 4-3
Bramki: Łukasz Dziedzic 80′ – Piotr Krzyszkowski 54′
Strażak: Strażak: Tomasz Jagiełka – Mateusz Broszkiewicz, Tomasz Król, Jakub Postawa, Michał Gibała (78′ Wojciech Koczwara) – Piotr Żurek (70′ Konrad Wyczesany), Tomasz Lis, Rafał Moneta (60′ Łukasz Zachara), Grzegorz Roczniak, Marcin Woda (60′ Łukasz Dziedzic) – Janusz Grochola.
Pagen: Rafał Lis – Łukasz Robak, Mateusz Konstanty, Damian Sacha, Kopeć (76′ Jakub Stelmach), Piotr Krzyszkowski (65′ Dominik Zapiór), Tomasz Górak, Jarosław Ulas, Adrian Babraj (36′ Krystian Orłowski), Arkadiusz Gemza, Robert Rubin.

Niespełna dwa tygodnie temu Pagen Gnojnik pokonał na swoim stadionie 3-1 Strażak Mokrzyska rewanżując się beniaminkowi V ligi za jesienną klęskę 5-0 w Mokrzyskach. Prezentowana forma w rozgrywkach ligowych nakazywała szukać faworyta w Pagenie, który na wiosnę zdobył dziesięć ligowych oczek, o pięć więcej od swojego środowego rywala.

W 54 minucie goście wyszli na prowadzenie po efektownym trafieniu Piotr Krzyszkowskiego. Wynik ten utrzymywał się długo, bo aż do 80 minuty, kiedy to w podbramkowym zamieszaniu gospodarze wyrównali po bramce wprowadzonego po przerwie Łukasza Dziedzica.

O zwycięstwie w tym spotkaniu i zarazem przepustce do półfinału na szczeblu Tarnowskiego OZPN, zadecydowały rzuty karne, w których o jedno trafienie lepsi byli gospodarze. W następnej fazie Turnieju Tysiąca Drużyn Strażak spotka się z jednym z następujących rywali: Naprzód Sobolów, Tarnovia lub Dąbrovia.

O meczu Naprzodu i GKS Drwinia pisaliśmy TUTAJ.

Źródło: laczynaspilka.pl, strazakmokrzyska1951.futbolowo.pl, własne