Puchar Polski. Złota głowa Orłowskiego. Puszcza awansowała do I rundy

603 0

Stilon Gorzów – Puszcza Niepołomice 1-3 (0-2)
Bramki: Rafał Świtaj 80′ – karny – Marcin Orłowski 8′, 10′, Robert Ziętarski 70′
Stilon: Krystian Paszkowski – Mateusz Ogrodowski, Krzysztof Kaczmarczyk, Alan Błajewski, Łukasz Maliszewski, Patryk Jakubowski (56′ Adrian Nowak), Masahiro Enjo, Filip Łaźniowski, Bartosz Flis, Piotr Rymar (74′ Jędrzej Drame), Łukasz Zakrzewski (66′ Rafał Świtaj).
Puszcza: Andrzej Sobieszczyk – Mateusz Bartków, Michał Czarny, Piotr Stawarczyk, Michał Mikołajczyk – Dawid Ryndak (68′ Robert Ziętarski), Longinus Uwakwe, Marcin Stefanik (74′ Marcel Kotwica), Bartosz Żurek (77′ Dominik Zawadzki), Maciej Domański – Marcin Orłowski.

Niepołomiczanie szybko, bo już po dziesięciu minutach prowadzili w Gorzowie 0-2 po bramkach Marcina Orłowskiego. Najpierw w 8 minucie napastnik Puszczy wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową z kilku metrów pokonał interweniującego Krystiana Paszkowskiego. Dwie minuty później ponownie Orłowski i ponownie uderzeniem głową wyprowadził swoją drużynę dwubramkowe prowadzenie. Tym razem napastnik otrzymał bardzo dobre podanie na ósmy metr, wyskoczył zza linii obrońców i efektownym szczupakiem wpakował piłkę do siatki. Trzecią bramkę strzelił debiutujący w barwach Puszczy Robert Ziętarski. Pomocnik uderzy z ponad 20 metrów i umieścił piłkę w okienku bramki gospodarzy.
Honorowe trafienie Stilonu padło po rzucie karnym pewnie wykonanym przez Rafała Świtaja.

W następnej rundzie, Puszcza zmierzy się na własnym boisku z GKS Tychy. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 22 lipca o godz. 17:00.

Źródło: puszcza-niepolomice.pl, 90minut.pl, własne