Klasa okręgowa: Passa Naprzodu przerwana, Arkadia opuściła ostatnią pozycję

1056 0

Za nami 25. seria gier w grupie bocheńsko-brzeskiej klasy okręgowej. W najciekawiej zapowiadającym się meczu Naprzód uległ Radłovii, kolejne zwycięstwo odniosła także Błyskawica. Po wysokiej wygranej nad Olimpią Kąty ostatnią pozycję opuściła Arkadia Olszyny. Na dnie znalazł się Sokół Borzęcin.

pauza: LKS Poręba Spytkowska

Niezwykle ważną wygraną w pojedynku z lokalnym rywalem z Maszkienic odniosła Jadowniczanka. To Sokół wprawdzie uzyskał prowadzenie po strzale Jakuba Hebdy, ale chwilę później wyrównał Bartłomiej Okas. W drugiej połowie tylko gospodarze byli skuteczni i dzięki bramkom Tomasza Gałki oraz Filipa Grzesika zgarnęli niezwykle ważny komplet punktów. Na dnie tabeli znalazł się Sokół Borzęcin, który uległ w niezwykle ważnym pojedynku ekipie LUKS-u. Beniaminek wygrał po golach Dominika Sumyka i Dominika Szczurka, dzięki czemu awansował na 11. miejsce. Ważną wygraną odniósł Strażak. Podopieczni trenera Janusza Piątka wygrali dzięki bramce zdobytej przez Rafała Monetę.

Naprawdę dobrze spisuje się w tym sezonie Raba Książnice. Tym razem zespół Łukasza Górki pokonał nieprzewidywalną Olimpię Bucze. Na bramkę Macieja Daniela odpowiedział Mikołaj Machalski i bardzo długo utrzymywał się remis 1:1. W ostatnich minutach miejscowi zadali jednak dwa ciosy i wygrali. Na listę strzelców wpisali się Łukasz Filipek oraz Kacper Tabor. Przeciwstawić się Błyskawicy nie zdołał Orzeł Dębno. Jeszcze przed upływem kwadransa goście prowadzili 2:0 po golach Huberta Kwarty i Sebastiana Rzepeckiego. Wprawdzie w drugiej połowie bramkę kontaktową zdobył Daniel Kos, ale gospodarze nie zdołali już doprowadzić do wyrównania. Wynik meczu ustalił Krzysztof Styrna. Wydarzeniem kolejki bez wątpienia była domowa porażka Naprzodu. Świetną passę przerwała Radłovia. Wynik został ustalony już przed przerwą. Dwa gole zdobył Kamil Żurek, a po jednym Kamil Michałek i Krystian Majka. W starciu walczących o utrzymanie ekip Olimpia Kąty została rozbita przez Arkadię. Cztery gole dla zwycięzców zdobył Grzegorz Krakowski, po dwa Patryk Waśko i Daniel Kubis, a jeden – Daniel Waśko. Dla gospodarzy trafili Marcin Cebula oraz Andrzej Grabczyk.

Radłovia Radłów – Strażak Mokrzyska 17:30

Maraton spotkań trwa i już we wtorek oraz środę rozegrane zostaną mecze 17. kolejki. Ważne starcie czeka walczące o utrzymanie zespoły LUKS-u Wola Radłowska. Zagrożony wciąż spadkiem Orzeł podejmie Szreniawę, która ostatnio poniosła dwie porażki, ale i tak z pewnością będzie groźna. Błyskawica, licząc jeszcze na wywalczenie awansu, będzie musiała uporać się z potrafiącą sprawić niespodziankę Olimpią Bucze. Interesująco zapowiada się mecz LKS-u Poręba Spytkowska z Rabą Książnice, bo obie ekipy spisują się całkiem nieźle. O bezcenne punkty powalczą Sokół Borzęcin i Olimpia Kąty. Hitem kolejki będzie spotkanie Radłovii ze Strażakiem.