Klasa okręgowa: remisy faworytów, ważne zwycięstwa Sokołów

1240 0

Za nami mecze zaległej 17. kolejki. Na szczycie sytuacja nie uległa większej zmianie. Błyskawica nie zdołała zmniejszyć straty, remisując jedynie z Olimpią Bucze, natomiast Radłovia zremisowała w hicie kolejki ze Strażakiem. W meczach drużyn walczących o utrzymanie cenne zwycięstwa odniosły Sokół Maszkienice i Sokół Borzęcin.

pauza: Arkadia Olszyny

Pewną wygraną nad Orłem odniosła Szreniawa. Dzięki temu podopieczni trenera Marcina Motaka powrócili na 5. miejsce i nie muszą się już raczej martwić o utrzymanie. Zupełnie odmienne nastroje muszą panować w ekipie Orła, która po bardzo nieudanym okresie spadła aż na 13. miejsce i jest teraz poważnie zagrożona spadkiem.

Niezwykle ważny mecz z LUKS-em wygrał Sokół Maszkienice. To gospodarze prowadzili od 9. minuty po bramce Filipa Tyki, jednak w drugiej połowie przyjezdni zdołali odwrócić losy rywalizacji. Gole zdobyli Mariusz Kijas, Maciej Buch i Patryk Tomczyk. Zespół trenera Arkadiusza Śliwy dzięki wygranej wyprzedził LUKS i na ten moment zajmuje 10. miejsce.

Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Olimpia Bucze, tym razem zdobywając punkt w spotkaniu z Błyskawicą Proszówki. Do przerwy było 1:1, bo na gola Damiana Cabały dla gospodarzy odpowiedział Marcin Krupa. Po zmianie stron goście sensacyjnie objęli prowadzenie po strzale Mikołaja Stolarza, jednak potem drugą bramkę zdobył Cabała, a w końcu prowadzenie gospodarzom zapewnił Piotr Filipek. W doliczonym czasie wyrównał Kamil Pawlak i Olimpia sprawiła kolejną niespodziankę w sezonie. Dla ekipy z Proszówek była to już kolejna zmarnowana okazja na zbliżenie się do Radłovii.

Coraz lepiej spisuje się Raba Książnice. Tym razem zespół ten pokonał LKS Poręba Spytkowska. Do przerwy goście prowadzili już aż 3:0, a gole zdobyli Krzysztof Owsianka, Kacper Tabor i Błażej Pieprzyk. Tuż po zmianie stron ten ostatni ponownie wpisał się na listę strzelców. LKS zdołał już tylko zmniejszyć rozmiary porażki po dwóch bramkach Łukasza Hajdugi. LKS ma za sobą trudniejszy okres i spadł na 6. miejsce, jednak o utrzymanie raczej nie musi się już obawiać. Raba natomiast awansowała na 4. pozycję.

Niemoc przełamał Sokół Borzęcin, który pokonał na własnym boisku Olimpię Kąty. Gole zdobyli Mariusz Zabiegała, Piotr Pudełko i Bartłomiej Chmura. Dzięki temu zespół zanotował pierwsze zwycięstwo na wiosnę i przesunął się na 12. miejsce.

Bezbramkowym remisem zakończył się zapowiadany jako hit kolejki pojedynek Radłovii ze Strażakiem. Żaden z zespołów nie zdołał wykorzystać swoich okazji. Gospodarze mogą być względnie zadowoleni, bo utrzymali przewagę nad rywalami, jednak radość zmąciła kontuzja Kamila Michałka, który złamał rękę.

Nie odbyło się spotkanie Naprzodu z Jadowniczanką. Nie wiadomo jeszcze, czy zostanie przełożone na inny termin, czy też sprawa zakończy się walkowerem. Oficjalny komunikat w tej sprawie nie został jeszcze wydany.

pauza: Orzeł Dębno

Zbliża się najważniejszy moment sezonu. Już w najbliższy weekend rozegrane zostaną mecze 26. serii gier. Ważne starcie czeka Arkadię i Jadowniczankę. Trudne zadanie czeka Błyskawicę, bo Raba Książnice w ostatnim czasie stała się wymagającym rywalem. Dobrze spisująca się Szreniawa podejmie zagubiony Naprzód i będzie tym razem faworytem spotkania. Interesująco zapowiada się mecz Sokoła Maszkienice ze Strażakiem Mokrzyska. Radłovia teoretycznie powinna łatwo uporać się z Sokołem, jednak tak samo wydawało się jesienią, a to zespół z Borzęcina zdobył wtedy niespodziewanie komplet punktów. Walczący o utrzymanie LUKS będzie musiał powalczyć o komplet punktów na terenie LKS-u Poręba, bo gospodarzem meczu będzie jedynie w dokumentach. W starciu Olimpii Bucze z Olimpią Kąty tym razem większe szanse na wygraną należy dać pierwszej z nich, choć goście z pewnością będą starali się osiągnąć korzystny wynik i przedłużyć nadzieję na wywalczenie utrzymania.

1. Radłovia Radłów 21 48 59-28
2. Błyskawica Proszówki 22 45 63-38
3. Strażak Mokrzyska 22 39 36-29
4. Raba Książnice 22 33 55-45
5. Szreniawa Nowy Wiśnicz 22 32 29-26
6. LKS Poręba Spytkowska 21 32 41-39
7. Naprzód Sobolów 20 29 41-27
8. Olimpia Bucze 21 28 38-47