Klasa okręgowa. Rylovia rozbiła GKS, Victoria wysoko przegrała z Rabą

1277 0

Wysoka wygrana Rylovii z GKS-em, pewne zwycięstwo Błyskawicy, przegrana Victorii z Rabą – to najważniejsze wydarzenia 11. serii gier rozgrywek grupy bocheńsko-brzeskiej Klasy okręgowej. Co jeszcze wydarzyło się w miniony weekend na tym poziomie rozgrywkowym?

11. kolejka

sobota, 16 października

Sokół Maszkienice 3–1 Ceramika Muchówka
Zgodnie z przewidywaniami lepszy okazał się zespół Arkadiusza Śliwy. Faworyci prowadzili już od 8. minuty, a bramkę zdobył Patryk Tomczyk. W 58. minucie na 2-0 podwyższył weteran Tomasz Kozieł, natomiast trzecie trafienie dla miejscowych to zasługa Dawida Curyły. Honorowego gola dla beniaminka zdobył Artur Duś. Sokół zajmuje 4. miejsce, Raba pozostała na ostatniej, czyli 16. pozycji.

Rylovia Rylowa 3–0 GKS Drwinia
Mecz trzeciej Rylovii z drugim w tabeli i niepokonanym wcześniej GKS-em był hitem 11. kolejki. W roli minimalnego faworyta stawiani byli goście, ale zostali zupełnie zaskoczeni przez przeciwników. W 33. minucie prowadzenie Rylovii zapewnił Piotr Stawarz, a jeszcze przed przerwą bramkę dołożył Tomasz Wojewoda. GKS próbował odrobić straty, ale tego dnia nie był w stanie zaskoczyć przeciwników. W 78. minucie czerwoną kartką został Wojciech Tomala i położenie gości stało się jeszcze trudniejsze. Wynik ustalił Dawid Smęda.

LKS Poręba Spytkowska 2–1 Szreniawa Nowy Wiśnicz
Gospodarze zdołali potwierdzić, że osiągnęli wysoką dyspozycję. Po bezbramkowej pierwszej połowie w końcu zdołali uzyskać prowadzenie po bramce Antoniego Musiała, ale szybko wyrównał Paweł Świątek. Remis utrzymał się do 90. minuty, a decydującą bramkę zdobył Musiał. Chwilę później czerwoną kartką ukarany został Bartłomiej Wnęk, ale Szreniawa nie zdołała odrobić straty. Dla Szreniawy była to już siódma porażka w sezonie. Zespół Marcina Motaka wyraźnie zgubił dobrą formę z pierwszej połowy roku.

Orzeł Dębno 3–1 Sokół Borzęcin Górny
Pierwsze zwycięstwo na własnym boisku odniósł radzący sobie całkiem nieźle w tym sezonie Orzeł Dębno. Gospodarze prowadzili od 43. minuty po bramce Daniela Kosa. Kolejne bramki padły w ostatnich dwudziestu minutach meczu. Najpierw na 2-0 podwyższył Szymon Michałek, ale szybko gola kontaktowego zdobył Dawid Mularz. Niedługo później kolejną bramkę dla Orła zdobył Kewin Gurgul. Miejscowi nie oddali już prowadzenia. Dzięki wygranej podopieczni Rafała Polichta odskoczyli od rywali na odległość pięciu punktów i wiele wskazuje na to, że w tym sezonie powalczą o coś więcej niż tylko utrzymanie.

Jadowniczanka Jadowniki 1–5 Korona Niedzieliska
Pogłębia się degrengolada Jadowniczanki. Tym razem na własnym boisku wysoko uległa Koronie. Tuż przed przerwą wynik otworzył Patryk Dydyk, a chwilę później czerwoną kartką ukarany został Bartłomiej Martyka i sytuacja gospodarzy stała się bardzo trudna. Chwilę po przerwie bramkę dla Korony zdobył także Sławomir Zubel. Bramki Damiana Cebuli i Michała Mazura rozstrzygnęły losy rywalizacji. Honorowe trafienie dla Jadowniczanki zanotował Filip Grzesik, a wynik ustalił Daniel Kanarek. Beniaminek utrzymał 5. miejsce, natomiast drużyna z Jadownik wyprzedza jedynie Ceramikę i obecnie należy do najsłabszych w lidze.

niedziela, 17 października

Naprzód Sobolów 5–2 Strażak Mokrzyska
Do czego to doszło, że domową wygraną Naprzodu należy określić sporą niespodzianką. Słabo radzący sobie od początku roku gospodarze szybko objęli prowadzenie po strzale Krystiana Pilcha, jednak błyskawicznie wyrównał Ernest Świętek. Tuż przed przerwą gola dla miejscowych zdobył jednak Dawid Serafin i Naprzód znów mógł cieszyć się z minimalnej przewagi. Po zmianie stron kolejne bramki dla miejscowych dołożyli Dawid Stańdo oraz Serafin. Goście odpowiedzieli dopiero w 80. minucie trafieniem Marka Handzlika, ale nie zdołali już pójść za ciosem. Drugie w sezonie, niezwykle cenne dla Naprzodu zwycięstwo przypieczętował Tomasz Sotoła.

Olimpia Bucze 0–3 Błyskawica Proszówki
Nie było sensacji w pojedynku Olimpii z Błyskawicą. Remis utrzymał się przed ponad godzinę, ale potem goście zdobyli 3 gole w zaledwie 7 minut. Na listę strzelców wpisali się Eliasz Dudek, Damian Cabała i Piotr Filipek. Wygrana pozwoliła Błyskawicy umocnić się na 1. pozycji. Nad Rylovią mają 3 punkty przewagi, natomiast nad GKS-em już 5.

Victoria Słomka 0–6 Raba Książnice
Ciekawie zapowiadające się spotkanie Victorii z Rabą bez większych problemów na swoją korzyść rozstrzygnęli goście. Victoria mecz kończyła w potrójnym osłabieniu, więc trudno liczyć, by w takiej sytuacji była w stanie nawiązać równorzędną walkę. W 15. minucie gola zdobył Krzysztof Owsianka, a chwilę później z boiska usunięty został Patryk Sobas. Jeszcze przed przerwą dołączył do niego Jakub Szymański, a Owsianka podwyższył na 2-0 strzałem z rzutu karnego. Nic dziwnego, że to goście kontrolowali przebieg spotkania, a kolejne gole dołożyli Kamil Tabor, Tomasz Leśniak, Krzysztof Buczek i ponownie Leśniak. Czerwone kartki otrzymali jeszcze Kamil Tabor z Raby oraz Kacper Dziadoszczyk z Victorii. Dzięki wygranej ekipa z Książnic awansowała na 9. miejsce, a do 6. obecnie w tabeli beniaminka traci 3 punkty.

1. Błyskawica Proszówki 10 28 27-7
2. Rylovia Rylowa 10 25 29-10
3. GKS Drwinia 10 23 38-6
4. Sokół Maszkienice 10 22 25-17
5. Korona Niedzieliska 10 19 28-14
6. LKS Poręba Spytkowska 10 19 23-14
7. Victoria Słomka 10 16 24-22
8. Orzeł Dębno 10 14 23-21