Liga okręgowa. Czub tabeli solidarnie z kompletem punktów

778 0

Niemal wszystkie mecze 14. kolejki ligi okręgowej zostały rozegrane w sobotę 6 listopada. Oczekując na niedzielny mecz Sokoła Maszkienice z Porębą Spytkowską, można śmiało powiedzieć, że faworyci nie zawiedli. Zwłaszcza ci walczący o awans.

Liderująca Błyskawica nie bez problemów pokonała Orła Dębno, który przed tygodniem sprawił niespodziankę remisując z GKS Drwinia. Tym samym podopieczni Bartłomieja Hołysta utrzymali siedmiopunktową przewagę nad kolejnym zespołem w ligowej tabeli. Błyskawica na 13 rozegranych meczów wygrała aż 12 i tylko raz zremisowała! Wysoki wynik padł w Drwini. Zajmujący drugie miejsce w tabeli gospodarze mimo, że wygrali aż 6-1 to jednak aż do 80 minuty nie mogli być pewni zwycięstwa z beniaminkiem ze Słomki. Przy stanie 3-1 goście mieli stuprocentową sytuację, której nie wykorzystali, a która zemściła się na nich okrutnie w ostatnich minutach meczu. Bardziej doświadczony zespół z Drwini wykorzystał błędy obrońców i bramkarza Victorii i udokumentował swoją przewagę kolejnymi trzema bramkami. Zwycięstwo odniosła również Rylovia. Bohaterem meczu był Tomasz Wojewoda. Już w 5 minucie asystował po kontrze przy trafieniu Piotra Pabiana, a jeszcze przed przerwą z rzutu karnego ustalił wynik spotkania. Rylovia dzięki tej wygranej traci do GKS tylko jeden punkt. Ciekawe jak na wygrane Błyskawicy, GKS i Rylovii odpowie w niedzielę Sokół Maszkienice?

W ważnym, w kwestii układu dolnej części tabeli, spotkaniu Szreniawy i Naprzodu lepsi byli goście, którzy dzięki wygranej kosztem właśnie wiśniczan awansowali na 11. pozycję w klasyfikacji. Bardzo ważną wygraną zanotowali także piłkarze Strażaka Mokrzyska, którzy po golach z rzutów karnych doświadczonego Marka Handzlika pokonali Ceramikę i umocnili się w środkowej części tabeli. Dla podopiecznych Mateusza Fortuny porażka ze Strażakiem uniemożliwiła przeskoczenie Olimpii, do której Ceramika traci jeden punkt. Jak na razie najwięcej bramek w tej kolejce padło w Borzęcinie, gdzie Sokół mimo, że strzelił dwa gole został rozstrzelany przez Koronę Niedzielska, która do siatki gospodarzy trafiła aż sześciokrotnie. Korona tym samym kontynuuje serię dziewięciu meczów bez porażki, na którą złożyło się aż siedem zwycięstw. Jak na beniaminka jest to seria fantastyczna. Sokół, który wygrał po raz ostatni 25 września coraz bardziej traci dystans do środka ligowej klasyfikacji…