I PLF. Świetna passa BSF-u trwa nadal

408 0

Bochnianie odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie. Tym razem w spotkaniu 7. kolejki pokonali na własnym parkiecie Luxionę AZS UMCS Lublin 5-2 i umocnili się na pozycji lidera I ligi. Niżej notowani rywale początkowo stworzyli drużynie Macieja Wołoszyna sporo problemów, ale ostatecznie nie dali rady sprawić niespodzianki.

Spotkanie zaczęło się idealnie dla gości, bo już w 2. minucie gospodarzy błąd Milintona Tijerino wykorzystał Maciej Ostrowski. BSF nie zraził się kiepskim początkiem i dość szybko przejął kontrolę nad wydarzeniami. W 6. minucie Adam Wędzony dograł piłkę do Minora Cabalcety, a ten zdobył gola klatką piersiową. Niedługo później bochnianie objęli prowadzenie. Po szybkim ataku Andrzej Musiał wystawił piłkę Konradowi Łękawie, a ten pokonał bramkarza. Niedługo przed przerwą Cabalceta odwdzięczył się Wędzonemu, a ten z bliska wpakował piłkę do pustej bramki.

Mimo dwubramkowej straty po przerwie Luxiona podjęła jeszcze walkę. W 22. minucie BSF prowadził już 4-1, bo zespołowy atak wykończył Wędzony, ale błyskawicznie gola zdobył Michał Białek. W kolejnych minutach bochnianie nie dali się już zaskoczyć, kontrolowali przebieg spotkania. Wynik ładnym strzałem po podaniu Łękawy ustalił Piotr Matras.

Tym razem bochnianie nie zachwycili, ale odnieśli już siódme zwycięstwo z rzędu. Porażki Unii z AZS-em UEK Kraków i Sośnicy z Gwiazdą Ruda Śląska spowodowały, że jeszcze powiększyła się ich przewaga nad tymi zespołami. Drugi obecnie AZS UŚ, który wygrał z GKS-em Nowiny, ma w dorobku o 6 oczek mniej, do tego bochnianie wygrali bezpośredni pojedynek z tym rywalem 4-0. Kolejnym rywalem BSF-u będzie Gwiazda.

BSF ABJ Bochnia – Luxiona AZS UMCS Lublin 5-2 (3-1)

Minor Cabalceta 6′, Konrad Łękawa 9′, Adam Wędzony 18′, 22′, Piotr Matras 36′ – Maciej Ostrowski 2′, Michał Białek 22′

BSF ABJ: Kacper Burzej – Minor Cabalceta, Arkadiusz Budzyn, Milinton Tijeniro, Adam Wędzony – Konrad Łękawa, Piotr Matras, Jakub Burkowicz, Andrzej Musiał, Jakub Maślak, Paweł Gawłowicz, Jakub Smoleń, Dawid Kolanowski. Trener: Maciej Wołoszyn.

Luxiona: Przemysław Hajkowski, Adrian Parzyszek – Marcin Ostrowski, Jakub Wankiewicz, Tomasz Sekrecki, Michał Białek – Tomasz Ławicki, Maciej Ostrowski, Marcin Szyjduk, Paweł Szyjduk, Cezary Zdunek, Tomasz Godyński. Trener: Przemysław Hajkowski.

Autor: Mateusz Filipek

źródło: bsfbochnia.pl