Futsal Ekstraklasa. Koniec domowej passy zwycięstw BSF-u

319 0

BSF ABJ Powiat Bochnia przegrał 2-3 na własnym boisku z AZS-em UW Wilanów w meczu 10. kolejki. Tym samym po niemal dwóch latach zakończyła się passa domowych spotkań BSF-u bez porażki.

Trudno było zakładać, że akurat tym razem podopiecznych trenera Klaudiusza Hirscha czeka niepowodzenie, ponieważ wcześniej spisywali się świetnie na własnym terenie, z kolei ich rywale nie potrafili od początku obecnego sezonu odnieść żadnego zwycięstwa. Do przerwy zapowiadało się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem bochnian, bo choć to zespół Macieja Karczyńskiego objął prowadzenie po strzale Michała Rabieja, to do przerwy było już 2-1 dla drużyny z Solnego Miasta. Tradycyjnie dobrą dyspozycję zaprezentował Minor Cabalceta, który najpierw wykorzystał okazję do dograniu Arkadiusza Budzyna, a później dobrze się zastawił i oddał groźny strzał, który po interwencji Kamila Wójcika dobił Piotr Matras.

Niestety w drugiej połowie bochnianom zabrakło skuteczności. Nie potrafili też w zupełności przejąć kontroli nad przebiegiem rywalizacji, co w końcu wykorzystali przyjezdni. Kavin Kollar obronił strzał Macieja Pikiewicza, jednak wobec dobitki Sylwestra Wielgata był już bezradny. Obie drużyny zaczęły grać odważnie. BSF mógł odzyskać prowadzenie po strzale Arkadiusza Budzyna, ale piłka trafiła w słupek, do tego w odpowiedzi goście ruszyli z kontratakiem, po którym świetną szansę na zdobycie bramki miał Vitalii Lisnychenko. Niestety dla BSF-u to ich przeciwnicy wyszli w końcu zwycięsko z tej wymiany ciosów, bo dogranie z rzutu rożnego wykorzystał Maciej Pikiewicz. Zespół trenera Hirscha ruszył do jeszcze bardziej zdecydowanych ataków, ale to nie był dla bochnian dobry dzień. Ostatecznie przegrali 2-3, co jest dla nich drugą w sezonie, a pierwszą domową porażką. Poprzednio na własnym boisku w meczu ligowym przegrali 21 listopada 2020 – również 2-3 – z Luxioną AZS UMCS Lublin. Porażka kosztowała ich spadek na 5. miejsce w tabeli.

BSF ABJ Powiat Bochnia – AZS UW DARKOMP Wilanów 2-3 (2-1)
Minor Cabalceta 9, Piotr Matras 18 – Michał Rabiej 6, Sylwester Wielgat 28, Maciej Pikiewicz 33

BSF ABJ Powiat Bochnia: Kevin Kollar, Krystian Jaszczyński – Minor Cabalceta, Piotr Matras, Arkadiusz Budzyn, Adam Wędzony, Milinton Tijerino, Jakub Burkowicz, Dani Blanco, Andrzej Musiał, Marcin Czech, Mateusz Waryłkiewicz. Trener: Klaudiusz Hirsch.