Klasa A Bochnia. Orzeł utrzymuje przewagę, trzy najsłabsze ekipy znów bez punktów

686 0

21. kolejka bocheńskiej Klasy A obfitowała w ciekawe mecze. Hit akurat dość gładko na swoją korzyść rozstrzygnął Orzeł, ponieważ Trzciana 2000 dopiero w ostatnich minutach zniwelowała wysokie prowadzenie rywali. W coraz trudniejszym położeniu znajdują się Górnik, Żubr oraz Błękitni. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie te drużyny w komplecie zajmą ostatnie trzy miejsca.

Błękitni Krzeczów 0-1 Macierz Lipnica Murowana
Mariusz Serafin 76′

Goście byli wyraźnymi faworytami spotkania, ale tym razem musieli się mocno postarać, żeby ograć najsłabszą ekipę w stawce. Pierwsza połowa meczu była wyrównana i Błękitni mieli podstawy wierzyć, że tym razem sprawią niespodziankę, ale tuż po przerwie czerwoną kartką ukarany został bramkarz Adam Krawczyk. Długo bronili się w osłabieniu, ale na kwadrans przed końcem gola zdobył Mariusz Serafin. Ostatecznie Macierz, choć nie zachwyciła, to zanotowała kolejne w tej rundzie zwycięstwo i zajmuje teraz 3. miejsce.

Orzeł Cikowice 5-3 LKS Trzciana 2000
Hubert Gawlik 8′, 30′, Grzegorz Siemdaj 12′, Kacper Sądel 34′, Bartłomiej Tacik 48′ – Kacper Cygan 63′, Nikodem Cygan 82′, Szymon Zabzdyr 87′

Lider w efektowny sposób zrewanżował się za jedyną jesienną porażkę. Końcowy wynik nie oddaje przebiegu rywalizacji, bo już chwilę po przerwie było 5-0 i dopiero w ostatnich dwóch kwadransach goście zdołali się podnieść i zniwelować rozmiary porażki. Orzeł zaprezentował świetną grę, stwarzając zagrożenie z gry oraz po stałych fragmentach. Porażka kosztowała Trzcianę 2000 spadek na 4. miejsce.

GKS II Drwinia 3-2 Górnik Siedlec
Kamil Babkiewicz 45’+2′, Przemysław Młynarz 70′, 77′ – Dawid Raś 27′, 29′

Broniący się przed spadkiem goście udanie rozpoczęli mecz, bo dwa gole zdobył ich grający trener Dawid Raś. GKS odpowiedział tuż przed przerwą trafieniem Kamila Babkiewicza. Bardzo bolesne dla graczy Górnika musiało być to, że w tak ważnym spotkaniu punkty uciekły im ostatecznie po dwóch trafieniach ich byłego zawodnika, Przemysława Młynarza, który zdobył dwa gole. GKS II wygrał i powrócił na 8. miejsce. Górnik jest 12. i po wygranej Nieszkowianki traci już 8 punktów do zespołu z Nieszkowic Małych.

Promień Mikluszowice 2-1 Tarnavia Tarnawa
Jakub Pasiut 10′ (k.), Adam Pałkowski 68′ – Ryszard Banat 76′ (k.)

Spotkanie ułożyło się po myśli miejscowych, bo ci szybko wywalczyli, a następnie wykorzystali rzut karny. W drugiej połowie Promień wykorzystał błąd bramkarza Tarnavii i był już na dobrej drodze do odniesienia zwycięstwa, ale goście się nie poddali, szybko zmniejszając straty. Walka trwała do samego końca, jednak ostatecznie wynik się już nie zmienił. Promień wygrał ważny mecz, odskakując ekipie z Tarnawy na 5 punktów i rewanżując się przy okazji za porażkę 2-5 z pierwszej rundy.

Beskid Żegocina 3-0 Husaria Łapczyca
Janusz Czoch 70′ Konrad Łękawa 90′, Karol Kępa 90+2′

Gospodarze byli wyraźnymi faworytami meczu i choć ostatecznie podołali wyzwaniu, to nie mieli łatwo. Wynik bezbramkowy utrzymał się aż do 70. minuty. Dopiero wtedy bramkę po rajdzie Kamila Rośka zdobył Janusz Czoch. Goście walczyli do samego końca, ale nie zdołali już wyrównać, za to Beskid przypieczętował wygraną dwoma trafieniami w samej końcówce. Zespół Marka Tomkiewicza wygrał już czternasty raz w sezonie. Dobra passa Husarii zakończyła się na czterech meczach bez porażki.

Czarni Kobyle 7-2 Żubr Gawłówek

Pierwsza połowa była jeszcze całkiem wyrównana, ale po przerwie Czarni zupełnie zdominowali rywali, odnosząc wysokie zwycięstwo. Drużyna z Kobyla nareszcie mogła cieszyć się z pierwszej wiosennej wygranej, Żubr pozostaje w opłakanym położeniu.

Zryw Królówka 0-1 Nieszkowianka Nieszkowice Małe
Sebastian Wróbel 55′

Obie ekipy ostatnio spisywały się nieźle, więc nic dziwnego, że ich spotkanie było zacięte. Sytuacja gospodarzy szybko się pogorszyła, bo już po kwadransie boisko musiał opuścić ich najbardziej utalentowany zawodnik ofensywny, Damian Babraj. Bez swojego lidera Zryw nie potrafił zdobyć bramki, co raz udało się gościom. Ostatecznie ci utrzymali skromne prowadzenie. Wiosną beniaminek należy do mocniejszych zespołów w lidze i do Zrywu traci jedynie punkt.

1. Orzeł Cikowice 21 52 71-21
2. Beskid Żegocina 20 46 72-17
3. Macierz Lipnica Murowana 21 45 67-31
4. LKS Trzciana 2000 21 43 67-32
5. Promień Mikluszowice 20 40 50-30
6. Tarnavia Tarnawa 20 35 59-37
7. Czarni Kobyle 21 30 51-42
8. Husaria Łapczyca 21 27 44-48