Klasa okręgowa. Rylovia pokonała Orła, walka o awans trwa nadal

574 0

Za nami intensywny czas z rozgrywkami Klasy okręgowej. Wygrana Rylovii z Orłem Dębno przy serii zwycięstw Sokoła Maszkienice spowodowała, że nadal kilka drużyn może zająć 1. miejsce. Trwa także zacięta walka o utrzymanie. Ostatnio lepiej spisują się Szreniawa oraz Rzezawianka i te zespoły poprawiły swoje położenie.

23. kolejka

Ceramika Muchówka 3-0 Arkadia Olszyny
Marcin Kukla 4′, Mateusz Fortuna 85′, Sylwester Bienias 89′

Pewny utrzymania beniaminek nie spisał się na tle zmotywowanych gospodarzy. Ceramika objęła prowadzenie już po kilku minutach, jednak długo losy rywalizacji pozostawały nierozstrzygnięte. Dopiero w ostatnim fragmencie gospodarze dołożyli kolejne dwa gole, czym przypieczętowali zwycięstwo. Dzięki wygranej zespół Bartłomieja Hołysta ma już 26 punktów i niemal na pewno utrzyma się w tej klasie rozgrywkowej.

Sokół Borzęcin Górny 0-3 Sokół Maszkienice
Jakub Mendel 63′, 90+1′ (k.), Norbert Martuszewski 70′

Spotkanie jednego z potentatów i ligowego outsidera zakończyło się zgodnie z przewidywaniami. Gospodarze bronili się przez godzinę, ale w końcu ulegli naporowi rywali. Bohaterami zostali Jakub Mendel oraz Norbert Martuszewski. Pierwszy wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, a potem zamienił na bramkę rzut karny, Drugi zdobył bramkę po indywidualnej akcji, a potem wywalczył wspomnianą „jedenastkę”. Można już pokusić się o stwierdzenie, że zespół Mateusza Borowca na dobre odzyskał formę, Sokół Borzęcin nie zdołał przełamać niemocy i prawdopodobnie zajmie ostatnie lub w najlepszym wypadku przedostatnie miejsce.

LKS Poręba Spytkowska 1-1 Naprzód Sobolów

Mateusz Bieniek 83′ – Mariusz Kasprzyk 17′

Starcie dwóch dobrze dysponowanych drużyn zgodnie z oczekiwaniami było zacięte. Niemal od początku to goście byli na prowadzeniu, ale miejscowi odpowiedzieli tuż przed końcem. Goście kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Wojciecha Stefaniaka, ale zachowali chociaż punkt.

Novi/Rzezawianka Rzezawa 4-1 Jadowniczanka Jadowniki
Rafał Góral 62′, Bartłomiej Ciszkowicz 75′ (s.), Paweł Polowiec 87′, Oliwier Polek 90+3′ – Tomasz Gałka 53′

Po bezbramkowej pierwszej połowie wynik zdołali otworzyć goście, jednak kolejny raz okazało się, że w tej rundzie prezentują bardzo słabą dyspozycję. Zespół Kamila Króla szybko przejął kontrolę nad przebiegiem wydarzeń i po udanej końcówce odniósł wysokie zwycięstwo. Przewaga Jadowniczanki stopniała do dwóch punktów. Jeśli obie drużyny utrzymają formę, to należy spodziewać się, że przed końcem sezonu zamienią się miejscami, ponieważ od kilku tygodni to ekipa z Rzezawy prezentuje się znacznie lepiej.

Strażak Mokrzyska 0-3 Szreniawa Nowy Wiśnicz
Arkadiusz Goryczka 59′, Paweł Świątek 73′, Piotr Kokoszka 81′

W niezwykle ważnym momencie zespół Marcina Motaka potrafił poprawić formę i odniósł kolejne ważne zwycięstwo. W starciu ze Strażakiem poprawił skuteczność dopiero w drugiej połowie, ale po udanych ostatnich dwóch kwadransach odniósł wysokie zwycięstwo. Zdobycie kompletu punktów wywindowało ekipę z Nowego Wiśnicza na 10. miejsce. Strażak nadal jest 8.

Rylovia Rylowa 4-2 Orzeł Dębno
Tomasz Wojewoda 14′ (k.), 40′, Eryk Burzawa 64′, 90+3′ – Jakub Ogar 61′, Damian Śliwa 85′

Bohaterem pierwszej połowy był Tomasz Wojewoda, który najpierw otworzył wynik strzałem po poprzeczkę, a następnie wywalczył oraz wykorzystał rzut karny. W drugiej części goście podjęli walkę, jednak miejscowi dwa razy odpowiedzieli na ich trafienia, utrzymując przewagę. Dla Orła była to druga porażka z rzędu. Lider został dogoniony przez Sokoła Maszkienice, którego wyprzedza dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich starć. Klub w oficjalnym komunikacie odcina się od nagannego zachowania niektórych kibiców podczas sobotnich zawodów.

Błyskawica Proszówki 6-3 Victoria Porąbka Uszewska
Filip Styrna 25′, 27′, Krzysztof Styrna 34′, Karol Filipek 40′, 75′, Eliasz Dudek 55′ – Grzegorz Pabian 36′, Łukasz Kluska 63′, Wojciech Zych 73′

Tym razem drużyna Mateusza Cieśli uniknęła wpadki na własnym boisku i pokonała walczącego o utrzymanie beniaminka. Gospodarze byli skuteczni i już do przerwy prowadzili 4-1. W drugiej części Victoria miała nieco więcej do powiedzenia, ale nie odrobiła już strat.

21. kolejka

24 kwietnia
Novi/Rzezawianka Rzezawa 0-4 Sokół Maszkienice
Tomasz Kozieł 18′, Mateusz Wawryka 56′, Maciej Buch 71′, 87′

Po udanych występach obu drużyn można było liczyć na ciekawe widowisko, ale przewaga jakości była wyraźnie po stronie Sokoła. Goście szybko objęli prowadzenie, które później konsekwentnie powiększali. Wicelider potwierdził wyraźną zwyżkę formy po fatalnym początku rundy. Wygrał już czwarty raz z rzędu, a w każdym z tych meczów zachował czyste konto. Dobra passa Rzezawianki została przerwana, ale na pewno ta drużyna nie ma się co zniechęcać, bo wykonała wyraźny postęp.

17. kolejka

24. kwietnia
Rylovia Rylowa 3-0 Sokół Borzęcin Górny

Faworyt nie zawiódł, odnosząc piętnaste zwycięstwo w sezonie. Dzięki zwycięstwu awansował na 3. miejsce, a do Orła i Sokoła Maszkienice traci po 3 punkty. Dla Sokoła była to już z kolei szesnasta porażka.

Przełożone z soboty ze względu na zły stan boiska spotkanie ostatecznie rozegrano w środowy wieczór.

1. Orzeł Dębno 23 49 65-21
2. Sokół Maszkienice 23 49 50-25
3. Rylovia Rylowa 23 46 56-22
4. Błyskawica Proszówki 23 45 50-39
5. Naprzód Sobolów 23 44 48-32
6. LKS Poręba Spytkowska 23 40 39-33
7. Arkadia Olszyny 23 29 37-51
8. Strażak Mokrzyska 23 26 41-47