Niższe ligi piłkarskie. V liga nie dla Sokoła, Żubr spadł z Klasy A

944 0

Na półfinale baraży swoją walkę o awans do V ligi zakończył Sokół Maszkienice. Zespół Mateusza Borowca przegrał aż 0-5 z Sandecją II Nowy Sącz i w przyszłym sezonie zagra znów w „okręgówce”. Poznaliśmy również ostatecznie rozstrzygnięcia m.in. w bocheńskiej Klasie A. Ostatecznie najniższe miejsce zajął Żubr Gawłówek i to on spadł do Klasy B.

baraże o awans do V ligi:

Sandecja II Nowy Sącz 5-0 Sokół Maszkienice
Piotr Orlof 4′, 6′, Adam Zawada 19′ (s.), Mateusz Jarzębiak 37′, Piotr Kowalik 90′

Zespół z Maszkienic na pewno wierzył, że zdoła powalczyć o awans, jednak został bardzo szybko pozbawiony złudzeń. Młody zespół rywali błyskawicznie zyskał wyraźną przewagę i już do przerwy prowadził 4-0. Ostatni kwadrans Sokół grał z przewagą zawodnika, bo czerwoną kartką ukarany został Kamil Aleksander, ale to nie zapobiegło stracie kolejnego gola. Sandecja wygrała aż 5-0 i to ona awansowała do finału.

Klasa A Bochnia

26. kolejka

sobota 17 czerwca
Czarni Kobyle 0–3 Beskid Żegocina
Konrad Łękawa 21′, Tomasz Krawczyk 27′, Janusz Czoch 63′

Goście w dobrym stylu zakończyli jeden z najlepszych dla siebie sezonów w historii. Mimo porażki zadowoleni mogą być również gospodarze, ponieważ przed rozpoczęciem tej edycji mało kto zakładał, że zajmą 6. miejsce.

Górnik Siedlec 0–1 Błękitni Krzeczów
Mateusz Bębenek 5′

Niemal przez cały rok drużyna z Krzeczowa spisywała się bardzo słabo, ale rzutem na taśmę uniknęła degradacji. Gola na wagę zwycięstwa już na samym początku zdobył Mateusz Bębenek. Goście utrzymali minimalną przewagę, dzięki czemu wyprzedzili Żubra Gawłówek.

Zryw Królówka 3–6 Promień Mikluszowice
Szymon Mus 11′, Damian Babraj 16′, 51′ – Adrian Gąsiorek 4′, Jan Tomala 10′, Adam Pałkowski 40′, 78′, Jakub Bąk 52′, Michał Puka 83′

Mocno osłabieni kadrowo gospodarze poszli z gośćmi na wymianę ciosów. W 24. minucie czerwoną kartką ukarany został Kacper Kukla, co mocno pomogło Promieniowi osiągnąć zwycięstwo. Z końcem sezonu funkcję trenera ekipy z Mikluszowic przestał pełnić Łukasz Drąg.

Nieszkowianka Nieszkowice Małe 3–1 Orzeł Cikowice
Robert Czekaj 30′, Maksymilian Opoka 57′, Michał Wróbel 83′ – Adrian Murdza 15′

Orzeł był już pewny awansu, jednak nie umniejsza to osiągnięciu beniaminka, który zapracował na miano rewelacji. Lider szybko objął prowadzenie, ale potem bramki zdobywała już tylko Nieszkowianka. Ostatecznie wygrali, przerywając passę meczów bez porażki Orła.

Żubr Gawłówek 3–3 GKS II Drwinia
Krystian Guban 17′, Paweł Kaim 75′, Adrian Kurek 89′ – Przemysław Młynarz 14′, 59′, Adam Aksamit 48′

Goście szybko zdobyli pierwszą bramkę, ale na prowadzeniu byli tylko chwilę. Na początku drugiej części zdołali znów odskoczyć, tym razem na dwie bramki. Gospodarze walczyli do samego końca, co pozwoliło im doprowadzić do wyrównania. Podział punktów okazał się być wynikiem niekorzystnym dla obu ekip. O ile strata 8. miejsca dla gości zapewne nie była aż tak bolesna, to Żubr spadł na ostatnią pozycję i po trzech sezonach w Klasie A spadł na niższy poziom.

Macierz Lipnica Murowana 0–3 LKS Trzciana 2000 – walkower

Husaria Łapczyca 3–2 Tarnavia Tarnawa
Rafał Natanek 36′, Maciej Jochym 45′, Hubert Dutka 45+1′ – Ryszard Banat 17′, 66′

Spotkanie rozpoczęło się nieźle dla gości, ale beniaminek szybko odzyskał inicjatywę. Jeszcze przed przerwą Husaria objęła dwubramkowe prowadzenie. Tarnavia mogła liczyć na skuteczność Ryszarda Banata, ale to nie wystarczyło do przerwania fatalnej passy porażek. Husaria w dobrym stylu wskoczyła na 8. miejsce. Po spotkaniu doszło do pożegnania trenera Dariusza Golca, który prowadził zespół z Łapczycy przez ostatnie pół roku i wywalczył z nim historyczny awans do Klasy A.

1. Orzeł Cikowice 26 64 91-29
2. Beskid Żegocina 26 64 96-20
3. LKS Trzciana 2000 26 58 81-36
4. Macierz Lipnica Murowana 26 51 71-36
5. Promień Mikluszowice 26 44 61-45
6. Czarni Kobyle 26 39 61-50
7. Tarnavia Tarnawa 26 36 69-59
8. Husaria Łapczyca 26 34 51-57