Klasa okręgowa. Okocimski II znów gromi, hit na remis

556 0

Za nami niezwykle interesujący okres w rozgrywkach piłkarskich. W Klasie okręgowej niezwykle interesująco zapowiadające się spotkanie Rylovii z Sokołem Maszkienice zakończyło się remisem. Jedynym zespołem z kompletem zwycięstw pozostał Okocimski II, który wysoko ograł Szreniawę. Tradycyjnie w domowym meczu dobrą dyspozycję zaprezentował Naprzód. Jadowniczanka osiągnęła najwyższe zwycięstwo, rozbijając LKS Poręba Spytkowska.

Klasa okręgowa

4. kolejka

sobota 2 września
Błyskawica Proszówki 4–1 Ceramika Muchówka
Jakub Stabrawa 5′ (s.), Karol Filipek 38′, Eliasz Dudek 57, 86′ – Karol Kukla 68′

Tym razem zespół Mateusza Cieśli zagrał dobrze na własnym boisku, co nie jest normą. Już do przerwy było 2-0, a po zmianie stron gospodarze nadal trzymali rękę na pulsie. Ostatecznie wygrali trzeci raz w sezonie, podczas gdy ekipa z Muchówki nadal ma na koncie tylko jedno.

Szreniawa Nowy Wiśnicz 1–4 Okocimski KS II Brzesko
Arkadiusz Goryczka 74′ – Arkadiusz Zuzia 16′, 88′, Raul Kotarba 58′, 90+5′

Młoda drużyna „Piwoszy” nadal jest nie do zatrzymania dla ligowych rywali. Tym razem nie miała większych trudności z ograniem Szreniawy. Łupem bramkowym podzielili się Arkadiusz Goryczka oraz Raul Kotarba, którzy zanotowali po dwa trafienia. Zespół Sebastiana Klimczyka pozostaje jedynym w stawce, który wygrał wszystkie mecze ligowe, natomiast podopieczni Tomasza Rogóża ostatnio stracili impet po bardzo udanym starcie i w kolejnych tygodniach będą musiał szukać zagubionej formy.

Jadowniczanka Jadowniki 13–0 LKS Poręba Spytkowska
Tomasz Mól 11′, 39′, 45′, Kamil Bączek 13′, 50′, Tomasz Gałka 15′, 26′, 38′, 57′, 70′, Filip Grzesik 36′ (k.), Michał Żak 43′, Konrad Kołodziej 89′

Dla gospodarzy było to najwyższe zwycięstwo w historii w meczu ligowym. Wynik mówi wszystko o przebiegu spotkania. Najbardziej zadowolony może być Tomasz Gałka, który powiększył swój strzelecki dorobek aż o 5 trafień. LKS czeka trudna i zapewne długa odbudowa, ale ważne, że drużyna wciąż walczy.

Rylovia Rylowa 1–1 Sokół Maszkienice
Krzysztof Sikora 36′ – Paweł Borowiec 76′

To spotkanie było niezwykle ważne dla obu drużyn, również ze względów prestiżowych. Lepiej mogli rozpocząć je goście, ale Tomasz Kozieł tym razem nie wykorzystał rzutu karnego. W odpowiedzi skutecznie z dystansu przymierzył Krzysztof Sikora i do przerwy to gospodarze prowadzili 1-0. Przyjezdni wyrównali na kwadrans przed końcem, kiedy Paweł Borowiec zwiódł rywali i w sytuacji „sam na sam” pokonał Karola Barana. Pod koniec meczu doszło do kontrowersji, bo w polu karnym po kontakcie z rywalem upadł Eryk Burzawa, ale sędzia nie zdecydował się podyktować „jedenastki”. Po spotkaniu Burzawa został ukarany czerwoną kartką. Remis na pewno nie zadowolił żadnej z drużyn. Dla Sokoła to pierwsza strata punktów w tym sezonie.

niedziela 3 września
Victoria Porąbka Uszewska 3–0 Orzeł Cikowice – walkower, na boisku 1-1, powodem brak zawodnika o statusie młodzieżowca od 70. minuty

Na boisku był remis, jednak beniaminek z powodów niedotrzymania wymogów nadal będzie musiał czekać na pierwszy punkt. Victoria dzięki wygranej walkowerem zajmuje miejsce w połowie stawki.

Naprzód Sobolów 2–1 Strażak Mokrzyska
Dawid Serafin 26′ (k.), Kamil Węglarz 62′ – Dawid Kurek 38′

Kolejny raz Naprzód udowodnił, że na własnym boisku jest bardzo mocny, a tym razem jego ofiarą stała się niepokonana wcześniej drużyna Jarosława Święcha. Miejscowi objęli prowadzenie po rzucie karnym, który został sprokurowany w dość niegroźnej sytuacji. Strażak zdołał odpowiedzieć po rzucie rożnym, ale w drugiej połowie Naprzód odzyskał prowadzenie, tym razem dzięki fantastycznemu uderzeniu Kamila Węglarza. Ekipa Andrzeja Pałki nie dała sobie już wydrzeć przewagi, dzięki czemu obie drużyny mają teraz po 9 punktów w tabeli.

Arkadia Olszyny 4–0 Novi/Rzezawianka Rzezawa
Grzegorz Nowak 40′, Patryk Waśko 49′, 59′, Dominik Oleksyk 65′

To spotkanie pokazało, która drużyna przeżywa obecnie głębszy kryzys. Gospodarze tym razem zaprezentowali się nieźle, co wystarczyło do pokonania słabo dysponowanych rywali. Rzezawianka nadal czeka na pierwszy punkt. Po czterech słabych występach trudno przewidzieć, czy i kiedy zdoła wygrzebać się z kryzysu.

1. Okocimski KS II Brzesko 4 12 16-1
2. Sokół Maszkienice 4 10 11-4
3. Strażak Mokrzyska 4 9 10-4
4. Naprzód Sobolów 4 9 11-6
5. Jadowniczanka Jadowniki 4 9 19-4
6. Błyskawica Proszówki 4 9 15-6
7. Rylovia Rylowa 4 7 8-3
8. Victoria Porąbka Uszewska 4 6 7-6