Klasa okręgowa. Okocimski II nadal na czele

614 0

5. kolejka sezonu 2023/24 obfitowała w niespodzianki, ponieważ w tej kategorii należy rozpatrywać zwycięstwa Arkadii ze Strażakiem i Orła z Naprzodem. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu Okocimski II pokonał Jadowniczankę, dzięki czemu utrzymał pozycję lidera.

5. kolejka

Okocimski KS II Brzesko 3-2 Jadowniczanka Jadowniki
Arkadiusz Zuzia 2′, 75′, Dawid Lizak 83′ – Andrzej Stec 51′, Tomasz Gałka 54′

Przewodzący stawce zespół „Piwoszy” tym razem natrafił na bardzo silny opór. Wprawdzie już na samym początku miejscowi objęli prowadzenie, ale na początku drugiej połowy to Jadowniczanka uzyskała przewagę. Najpierw Andrzej Stec trafił z bliska po zamieszaniu w polu karnym, a potem Tomasz Gałka oddał skuteczny strzał z dystansu. OKS walczył do końca i ostatecznie dopiął swego, zdobywając jeszcze dwa gole. Po piątej wygranej utrzymał pozycję lidera, Jadowniczanka spadła na 7. miejsce.

Novi/Rzezawianka Rzezawa 1-3 Rylovia Rylowa
Rafał Góral 10′ – Kamil Bachula 44′, Tomasz Wojewoda 55′, Hubert Pukal 60′

Zespół Kamila Króla tym razem udanie rozpoczął mecz, bo już w 10. minucie prowadzenie zapewnił mu Rafał Góral, ale potem faworyci zdołali udowodnić swoją wyższość. Wprawdzie Krzysztof Sikora nie wykorzystał rzutu karnego, ale później drogę do bramki znaleźli Kamil Bachula, Tomasz Wojewoda i Hubert Pukal. Niezła gra zapewniła Rylovii awans na 4. miejsce w tabeli. Novi/Rzezavianka zanotowała już piątą porażkę.

Strażak Mokrzyska 1-3 Arkadia Olszyny
Kacper Kubis 12′, 14′, Kacper Szostek 20′ – Igor Świerczek 58′ (k.)

Jeszcze po 3. kolejce gospodarze mieli na koncie komplet punktów, a ich rywale – komplet porażek. W poprzedniej serii gier te serie zostały zakończone, ale i tak to Strażak był wyraźnym faworytem rywalizacji. Niespodziewanie jeszcze przed upływem kwadransa dwa gole dla gości zdobył Kacper Kubis, a chwilę później Bartłomiej Kuboń obronił rzut karny, którego wykonawcą był Marek Handzlik. Po chwili gospodarze otrzymali trzeci cios. Tym razem z rzutu wolnego trafił Kacper Szostek. Strażak niemoc przełamał dopiero w drugiej połowie, bo tym razem „jedenastkę” wykorzystał Igor Świerczek. Podobną okazję na zdobycie kolejnej bramki mieli goście, ale dla odmiany Łukasz Duch zatrzymał Kubisa, rehabilitując się za błędy z pierwszej połowy. Nie zmieniło to już końcowego rozstrzygnięcia. Arkadia niespodziewanie zdobyła komplet punktów i oddaliła się od dna tabeli, Strażak zawiódł i będzie musiał teraz ścigać czołówkę.

Orzeł Cikowice 2-0 Naprzód Sobolów
Hubert Gawlik 24′, Robert Dziwisz 59′

Po udanym początku sezonu goście byli wyraźnymi faworytami starcia z beniaminkiem, ale to nie był ich dzień. Orzeł tym razem ustrzegł się błędów w obronie, był też skuteczny, dzięki czemu odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie i opuścił mało ekskluzywne grono ekip czekających na pierwsze punkty. Naprzód tym razem
zaprezentował się słabo. Przyjezdni nie wykorzystali nawet rzutu karnego, bo skuteczną interwencją popisał się bramkarz Szymon Sowa.

Ceramika Muchówka 2-0 Victoria Porąbka Uszewska
Dawid Trzmiel 7′, Karol Kukla 59′

Na razie celem obu drużyn jest zapewnienie sobie utrzymania, więc wynik tego meczu był dla nich bardzo ważny. Pod większą presją znajdowali się gospodarze, którzy wcześniej wygrali tylko raz. To nie spętało im nóg, bo bardzo szybko objęli prowadzenie i nie oddali go już do końca. Wygrana 2-0 pozwoliła im wyprzedzić Victorię w tabeli i dodała na pewno dużo pewności siebie zawodnikom.

LKS Poręba Spytkowska 0-2 Błyskawica Proszówki
Adam Pałkowski 24′ (k.), 35′ (k.)

Nie był to szczególnie udany występ dla żadnej z drużyn. Goście pokazali, że dysponują w tym momencie zdecydowanie większym potencjałem i wygrali po bramkach Adama Pałkowskiego z rzutów karnych. Dla ekipy z Proszówek było to już LKS nadal czeka na pierwszy punkt w tym sezonie.

Sokół Maszkienice 3-0 Szreniawa Nowy Wiśnicz
Adam Zawada 45+1′, Paweł Borowiec 59′, Dawid Curyło 90+4′

Gospodarze zanotowali dobry występ, ale na pierwszego gola czekali aż do ostatnich sekund pierwszej połowy, gdy po rzucie rożnym trafił Adam Zawada. W drugiej połowie Sokół nie odpuścił. Najpierw gola na 2-0 zdobył Paweł Borowiec, a w doliczonym czasie gry wynik strzałem z rzutu wolnego ustalił Dawid Curyło. Sokół po pięciu spotkaniach pozostaje niepokonany i nadal traci tylko 2 punkty do Okocimskiego II. Dla Szreniawy była to już trzecia porażka z rzędu.

1. Okocimski KS II Brzesko 5 15 19-3
2. Sokół Maszkienice 5 13 14-4
3. Błyskawica Proszówki 5 12 17-6
4. Rylovia Rylowa 5 10 11-4
5. Naprzód Sobolów 5 9 11-8
6. Strażak Mokrzyska 5 9 11-7
7. Jadowniczanka Jadowniki 5 9 21-7
8. Szreniawa Nowy Wiśnicz 5 6 8-11