Klasa okręgowa. Sokół umocnił się na czele, druga porażka rezerw Okocimskiego

577 0

9. kolejka przyniosła nam jeden zaskakujący wynik, a aż pięć drużyn nie zdołało zdobyć choćby gola. Wspomnianą niespodziankę sprawiła Arkadia, która ograła Okocimskiego II. Wpadkę wicelidera wykorzystał Sokół Maszkienice i po wygranej z Ceramiką umocnił się na prowadzeniu.

Strażak Mokrzyska 0-2 Szreniawa Nowy Wiśnicz
Piotr Kokoszka 30′ (k.), Paweł Świątek 83′

Obie drużyny celują w zajęcie miejsca w czołówce, więc było to dla nich bardzo ważne spotkanie. Rywalizacja zapowiadała się na zaciętą i rzeczywiście taka była. Goście zdołali objąć prowadzenie po dwóch kwadransach, gdy rzut karny wykorzystał Piotr Kokoszka. Strażak próbował odrobić straty, ale był nieskuteczny. Szreniawa ważne zwycięstwo przypieczętowała w końcówce, gdy składny atak wykończył dobrze dysponowany w tym sezonie Paweł Świątek. Z pewnością wyjątkowo zadowolony po spotkaniu był trener WKS-u Tomasz Rogóż, który poprzednio prowadził właśnie Strażaka. Obie ekipy mają teraz po 15 punktów.

Jadowniczanka Jadowniki 0-3 Naprzód Sobolów
Dawid Serafin 38′, 47′, Paweł Sala 58′

Mecz zapowiadał się interesująco, ale trochę rozczarował, ponieważ goście wyraźnie zdominowali miejscowych. Wprawdzie niemal do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis, ale ostatni fragment przed przerwą i pierwszy kwadrans po wznowieniu gry został świetnie wykorzystany przez Naprzód, który w tym czasie zdobył 3 gole. Najpierw dwukrotnie skutecznością błysnął Dawid Serafin, a wynik strzałem z rzutu wolnego ustalił Paweł Sala. Chwile później Jadowniczankę osłabił ukarany czerwoną kartką Bartłomiej Okas, przez co Naprzód znalazł się w bardzo komfortowym położeniu i spokojnie utrzymał przewagę. Ekipa Andrzeja Pałki potwierdziła, że jej dyspozycja jest teraz bardzo wysoka, z kolei dla gospodarzy był to już piąty mecz bez zwycięstwa.

Orzeł Cikowice 6-0 Novi/Rzezawianka Rzezawa
Adam Dunaj 12′, 60′, 64′, Hubert Gawlik 76′, Piotr Walewski 78′, Robert Dziwisz 58′

Beniaminek zupełnie rozbił słabnącego coraz bardziej rywala. Największy udział w wysokim zwycięstwie miał Adam Dunaj, który skompletował hat-tricka. Forma ekipy z Rzezawy w tym momencie jest bardzo słaba, a morale musiały upaść bardzo nisko. Potrzebny jest szybki pozytywny impuls, ponieważ bez niego niestety ekipa stanie się głównym kandydatem do zajęcia niechlubnej ostatniej pozycji. Orzeł dzięki trzem zwycięstwom w ostatnich pięciu spotkaniach powoli pnie się w górę tabeli.

Błyskawica Proszówki 4-1 Victoria Porąbka Uszewska

Krzysztof Styrna 14′, Eliasz Dudek 24′, Adrian Mazur 48′, Piotr Filipek 88; – Piotr Pałucki 84′

Podopieczni Mateusza Cieśli zazwyczaj na własnym boisku osiągają gorsze wyniki niż w delegacjach, ale tym razem nie mieli problemów z ograniem Victorii. Szybko na listę strzelców wpisali się Krzysztof Styrna oraz Eliasz Dudek, a tuż po przerwie na 3-0 podwyższył Adrian Mazur. Goście odpowiedzieli dopiero tuż przed końcem, a i tak ostatnie słowo należało do miejscowych. Pewna wygrana pozwoliła Błyskawicy utrzymać miejsce na podium.

LKS Poręba Spytkowska 0-1 Rylovia Rylowa
Adam Wojewoda 47′

Drugi mecz z rzędu zespół Piotra Stawarza rozstrzygnął na swoją korzyść dzięki zdobyciu jednego gola. Tym razem zwycięskie trafienie tuż po rozpoczęciu drugiej połowy zanotował Adam Wojewoda, który wykorzystał podanie Krzysztofa Sikory. Gospodarze walczyli dzielnie, ale bez efektu. Na pewno nie pomogło im to, że od 70. minuty musieli radzić sobie bez ukaranego czerwoną kartką Bartłomieja Zgrai. Rylovia nie zachwyciła, ale pozostaje ostatnią drużyną z kompletem zwycięstw w meczach wyjazdowych.

Ceramika Muchówka 2-4 Sokół Maszkienice
Iwo Wolnik 53′, Łukasz Dziedzic 78′ – Paweł Borowiec 21′, Mateusz Wawryka 38′, Tomasz Kozieł 52′, Maciej Buch 90+2′

Ponownie sukces liderowi zapewnili weterani. Tym razem Mateusz Wawryka zdobył tylko gola, a pozostałe trafienia dołożyli Paweł Borowiec, Tomasz Kozieł oraz Maciej Buch. Ceramika obudziła się po przerwie i jeszcze próbowała odrobić straty, ale przyniosło jej to jedynie zmianę wyniku z 0-3 na 2-3. W decydującym momencie goście zachowali zimną krew i nie wypuścili ważnej wygranej z rąk, dodatkowo pieczętując jeszcze sukces zdobyciem czwartego gola.

Okocimski II Brzesko 0-2 Arkadia Olszyny
Kacper Szostek 40′, Patryk Waśko 83′

Wydawało się, że podrażnieni porażką z Naprzodem zawodnicy rezerw Okocimskiego pokonają niżej notowanego rywala, jednak stało się zupełnie inaczej. Arkadia zagrała skutecznie po obu stronach boiska, neutralizując atuty rywali. Tuż przed przerwą wynik otworzył Kacper Szostek. OKS starał się wyrównać, ale bez powodzenia, do tego w 83. minucie gola dla gości dołożył Patryk Waśko. Cenna wygrana dała Arkadii awans na 7. miejsce, OKS po drugiej porażce w sezonie stracił kontakt z Sokołem Maszkienice.

1. Sokół Maszkienice 9 25 31-9
2. Okocimski KS II Brzesko 9 21 24-9
3. Błyskawica Proszówki 9 19 31-16
4. Rylovia Rylowa 9 19 6 1 2 18-9 2 1 2 7-5 4 0 0 11-4
5. Szreniawa Nowy Wiśnicz 9 15 22-18
6. Naprzód Sobolów 9 15 18-12
7. Arkadia Olszyny 9 15 22-14
8. Strażak Mokrzyska 9 15 19-12