Fogo Futsal Ekstraklasa. Spory zawód BSF-u

203 0

BSF ABJ Powiat Bochnia przegrał 2-3 z Red Dragons Pniewy w wyjazdowym meczu 10. kolejki. Rozstrzygnięcie z pewnością mogło być inne, gdyby bochnianie ustrzegli się poważnych błędów.

Red Dragons Pniewy 3-2 (0-0) BSF ABJ Powiat Bochnia
Germán Romero 33′, Mateusz Kostecki 35′ (k.), Adrian Skrzypek 38′ – Pedro Pereira 22′, Minor Cabalceta 37′

BSF: Kevin Kollar, Oskar Piwowarczyk – Mainor Cabalceta, Sebastian Leszczak, Pedro Pereira, Arkadiusz Budzyn, Łukasz Biel, Wojciech Przybył, Adam Wędzony, Wojciech Doroszkiewicz. Trener: Antun Bacić.

Zespół Antuna Bacicia rozpoczął spotkanie dość ostrożnie, ale konsekwentnie szukał okazji do zaskoczenia również grających zachowawczo gospodarzy. Ta nadarzyła się w 8. minucie, kiedy ręką piłkę we własnym polu karnym zagrał Hubert Klatkiewicz. Przed szansą na otwarcie wyniku stanął Sebastian Leszczak, ale uderzył z sześciu metrów wprost w Łukasza Błaszczyka, a piłka po dobitce Mainora Cabalcety poszybowała nad poprzeczką. BSF starał się spychać gospodarzy coraz bardziej do obrony, ci z kolei szukali okazji do kontrataku. Raz byli bliscy zdobycia bramki po przechwycie w środkowej strefie, ale Piotr Błaszyk uderzył minimalnie niecelnie. Ostatecznie pierwsza, ogólnie niezbyt ekscytująca połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą BSF rozpoczął z werwą i wreszcie dopiął swego. Pedro Pereira wymienił podania z Cabalcetą i mocnym strzałem zapewnił bochnianom prowadzenie. Problem w tym, że ci nie potrafili już pójść za ciosem, do tego nie ustrzegli się poważnych błędów. W 33. minucie Germán Romero potężnie uderzył z dystansu, zaskakując Kevina Kollara. Strzał był fenomenalny, ale z pewnością obrona BSF-u mogła być ustawiona lepiej. Na domiar złego już chwilę później Kollar wespół z Arkadiuszem Budzynem wpadli w polu karnym na Mateusza Kosteckiego, a sędziowie przyznali „Czerwonym Smokom” rzut karny. Okazję wykorzystał sam poszkodowany i to ekipa z „Solnego Miasta” musiała odrabiać straty. Kolejny raz w sezonie bochnianie wykorzystali umiejętność gry w przewadze, bo po dograniu Pereiry okazję wykorzystał Cabalceta. Trener Bacić zdecydował się podjąć ryzyko i powalczyć o pełną pulę. Tym razem przyniosło to jednak opłakane skutki, bo po stracie piłkę przejął Adrian Skrzypek i strzałem z własnej połowy zapewnił prowadzenie gospodarzom. Bochnianie jeszcze spróbowali doprowadzić do remisu, ale drugi raz już ta sztuka się im nie udała. Ostatecznie to Red Dragons wygrali 3-2, a BSF pozostał z poczuciem niedosytu.

Zespół trenera Bacicia utrzymał 8. pozycję, bo niespodziewanie Reiter Toruń przegrał z Jagiellonią. Jego położenie byłoby jednak znacznie lepsze, gdyby uniknął wpadki. Red Dragons mają 4 punkty miej, ale po drugim zwycięstwie w sezonie włączyli się w walkę o miejsce w fazie play-off.

10. kolejka
Jagiellonia Białystok 3-2 FC Toruń
Bramki: Mateusz Łabieniec 26′, Grzegorz Haraburda 33′, Grzegorz Makal 40′ – Jakub Sławkowski 38′, Krzysztof Elsner 40′

Rekord Bielsko-Biała 4-1 GI Malepszy Leszno
Bramki:Stefan Rakić 15′, Matheus Ferreira 19′, 24′, Michał Marek 31′ – José Luis Tangarife 31′

Legia Warszawa 1-3 Piast Gliwice