Fogo Futsal Ekstraklasa. Porażka BSF-u po słabym występie

136 0

BSF ABJ Powiat Bochnia przegrał na wyjeździe 1-4 z Legią Warszawa i spadł na 6. miejsce w tabeli. O wyniku rywalizacji przesądził wynik pierwszej połowy, kiedy to gospodarze zbudowali bezpieczną przewagę i nie oddali jej już mimo ataków bochnian.

Legia Warszawa 4-1 (0-3) BSF ABJ Powiat Bochnia
Sérgio Monteiro 3′, André Luiz 5′, 36′, Michał Klaus 13′ – Sebastian Leszczak 24′
czerwone kartki: Monteiro – Pereira

BSF: Kevin Kollar, Oskar Piwowarczyk – Sebastian Leszczak, Łukasz Biel, Pedro Pereira, Adam Wędzony, Arkadiusz Budzyn, Wojciech Doroszkiewicz, Ivan Petrović, Minor Cabalceta, Wojciech Przybył, Mateusz Prokop. Trener: Antun Bacić.

Bochnianie do Warszawy udali się z zamiarem zgarnięcia osiemnastego kompletu punktów w sezonie, ale od początku rywalizacja nie układała się po ich myśli. To „Wojskowi” wygrali wymianę ciosów i po strzałach Sérgio Monteiro oraz André Luiza błyskawicznie objęli prowadzenie 2-0. Podopieczni Antuna Bacicia próbowali odpowiedzieć i stworzyli sobie kilka okazji, ale zamiast tego pięknym strzałem z dystansu pogrążył ich jeszcze Michał Klaus. Kolejne ataki bochnian nie przyniosły rezultatu. Najbliżej zdobycia bramki był Minor Cabalceta, który trafił w słupek. Słaba w wykonaniu bochnian połowa zakończyła się prowadzeniem Legii 3-0.

W 24. minucie nadzieje przyjezdnym przywrócił Sebastian Leszczak, który wykorzystał podanie Łukasza Biela. BSF rozpoczął ostrzał bramki strzeżonej przez Tomasza Warszawskiego, ale bramkarz Legii bronił tego dnia bardzo skutecznie. Kilka razy bochnian ratował także Kevin Kollar, ale czas mijał nieubłaganie i szansa na zdobycie punktów zmniejszała się coraz bardziej. BSF musiał rozpocząć grę w przewadze, ale po łatwej stracie dał sobie strzelić czwartego gola. Legia do końca broniła się już skutecznie. W ostatniej minucie doszło do sprzeczki Pedro Pereiry z Monteiro, za co obaj zostali wykluczeni z gry.

Przegrana przy jednoczesnych zwycięstwach GI Malepszy Leszno oraz Dremanu Opole spowodowały, że BSF spadł z 4. na 6. miejsce. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały już tylko dwie serie gier.