Reklama

Były mistrz świata poprowadził warsztaty pływackie w Bochni

W minioną sobotę bocheńska pływalnia gościła pływackiego czempiona. Na zaproszenie szkoły pływackiej H2O zajęcia z miłośnikami pływania i triathlonu poprowadził mistrz świata w starcie na 200 metrów stylem motylkowym – Paweł Korzeniowski.

Korzeniowski, to wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, wielokrotny mistrz Europy, olimpijczyk czterech kolejnych igrzysk (2004-2016). Idol wielu pływaków – amatorów i profesjonalistów odwiedził Krytą Pływalnię im. Jana Kota w Solnym Grodzie, aby poprowadzić warsztaty pływackie organizowane przez szkołę pływania H2O.

Swoje zajęcia mistrz ukierunkował dla pływaków jak i triatlonistów. W trakcie zajęć zwracał uwagę na bardzo szeroko pojętą technikę pływania, skoku do wody, ułożenie ciała w wodzie, a także rozgrzewkę. Uczestnicy zajęć byli nagrywani spod powierzchni wody, aby następnie – po przeprowadzonej analizie przez mistrza – uzyskać jego fachowych rad.

Warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem. W zajęciach udział wzięło łącznie ponad 40 osób w każdym przedziale wiekowym. Nie tylko z Bocheńszczyzny, ale również z Krakowa i Tarnowa. Jeden z uczestników zajęć – pan Mateusz ze szkoły Neptun Team Tarnów – powiedział: Warsztaty bardzo nam się podobały. Tym bardziej, że prowadził je Paweł Korzeniowski, który ma ogromne doświadczenie, a poza tym prowadził je w sposób bardzo przystępny. Nawet dzieci, które mają mniejsze umiejętności, dzięki Pawłowi oraz obsłudze szkolenia dobrze sobie poradziły.