Reklama

Starosta bocheński przyznał stypendia sportowcom

Starosta Bocheński – Ludwik Węgrzyn przyznał stypendia uczniom za wyniki osiągane miedzy innymi w dziedzinie sportu. Otrzymało je 30 młodych sportowców reprezentujących sporty indywidualne oraz drużynowe.

Stypendia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu, otrzymali:

I Liceum Ogólnokształcące:

Wojciech Kasperski – członek kadry narodowej Polskiego Związku Tenisowego, Mistrz i Wicemistrz Polski, III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w tenisie w grze mieszanej, I miejsce w ogólnopolskim Turnieju kwalifikacyjnym juniorów,II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tenisowym w grze podwójnej, I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tenisowym U18;

Julia Gut – powołana do kadry Polski w Judo, zajęła I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski Juniorów w Judo, III miejsce w IV memoriale Józefa Wiśniewskiego Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo, II miejsce w VI Międzynarodowym Turnieju Judo dla dzieci i młodzieży, I miejsce w XVI oraz XVII Międzynarodowym Turnieju International Judo Baltic Cup, II miejsce w XV Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo Puchar polski juniorek i Juniorów Młodszych U18, I miejsce w pucharze Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Judo, V miejsce w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych WIELKOPOLSKA 2018, III miejsce w drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo.

Filip Korta – Mistrz Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu w kategorii do lat 18, V miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy BLF.

Igor Dymura – Wicemistrz Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu, II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Futsalu na Słowacji, III miejsce w rozgrywkach I Ligi Bocheńskiej Ligi Futsalu U16.

Alicja Hamuda – I miejsce w Lidze małopolsko – świętokrzyskiej, II miejsce w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, III miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet w kategorii juniorki U18, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar prezydenta Nowego Sącza, III miejsce w IX Międzynarodowym Festiwalu Koszykówki Dziewcząt – BOCHNIA CUP 2018.

Mateusz Pławecki – I miejsce w IV Memoriale Józefa Wiśniewskiego – Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo, II miejsce w XVI International Baltic Judo Cup, III miejsce w VII Międzynarodowym Turnieju Judo „Pokonujemy granice”, V miejsce w XV Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo, III miejsce w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo, I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo „Saloma Open 2018 – Croatia Super Cup” w Chorwacji.

Dominika Kalicka – I miejsce w kategorii „Duety” w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Tańcu Towarzyskim i Nowoczesnym, II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Nowym Sączu.

Weronika Łęczek – I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Krakowie, I miejsce w zawodach szachowych – na szczeblu powiatowym, I miejsce w zawodach szachowych – szczebel okręgowy, III miejsce w małopolskiej Licealiadzie w szachach drużynowych.

II Liceum Ogólnokształcące:

Tomasz Palonek – powołanie do reprezentacji Polski w Futsalu U-19.

Izabela Osyszko – III miejsce w Mistrzostwach Polski w Rogainingu III IROKEZ, I miejsce w zawodach zaliczanych do Pucharu Polski w maratonach na orientację KIWON, I miejsce w XI rajdzie Dolnego Sanu – maraton na orientację I, II i III miejsce w zawodach zaliczanych do Pucharu Polski w maratonach na orientację w Nadwiślańskim Liszkorze, Sośnicowicach, Jurajskiej Jatce, III miejsce na dystansie 600 m na Festiwalu Biegowym w Krynicy, Udział w XV Międzynarodowym ekstremalnym Maratonie Pieszym KIERAT 2018 w kategorii kobiet do lat 32.

Jakub Machaj – Złoty medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu do lat 18.

Jakub Smoleń – III miejsce Mistrzostw Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu do lat 20, Wicemistrz Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 16, Mistrz Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 18.

Dominika Dziadoń – I miejsce w Lidze małopolsko – świętokrzyskiej, II miejsce w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, III miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet w kategorii juniorki U18, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar prezydenta Nowego Sącza, III miejsce w IX Międzynarodowym Festiwalu Koszykówki Dziewcząt – BOCHNIA CUP 2018.

Zespół Szkół Nr 1 w Bochni:

Krzysztof Kokoszka – I miejsce w Międzywojewódzkich zawodach w strzelectwie sportowym Krosno 2018, II i III miejsce w Międzywojewódzkich Zawodach Strzeleckich Tarnów 2017, III miejsce w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich Tarnów 2017.

Zespół Szkół Nr 2 w Bochni:

Jakub Pasiut i Dawid Burek – II miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu do lat 16.

Zespół Szkół Nr 3 w Bochni:

Aisza Buczek, Kinga Dylowicz, Julia Fortuna, Patrycja Kłuś, Natalia Mazur, Barbara Mroczek, Aleksandra Poradowska, Karolina Przybyła, Gabriela Rak, Edyta Rudnik – I miejsce w Lidze małopolsko – świętokrzyskiej, II miejsce w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, III miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet w kategorii juniorki U18, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar prezydenta Nowego Sącza, III miejsce w IX Międzynarodowym Festiwalu Koszykówki Dziewcząt – BOCHNIA CUP 2018.

Stypendia za postawę społeczną i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej, otrzymały: Nikola Deptuch – II Liceum Ogólnokształcące w Bochni oraz Weronika Baran z Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

W tym roku o stypendium Starosty za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu otrzymało 30 osób.

potkanie było również okazją do wręczenia dyplomów i nagród za zajęcie czołowych miejsc we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego, w roku szkolnym 2017/2018.

Nagrody otrzymali:

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni za zajęcie I miejsca w kategorii dziewcząt oraz II miejsca w kategorii chłopców.

Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni za zajęcie I miejsca w kategorii chłopców oraz II miejsca w kategorii dziewcząt.

II Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni za zajęcie III miejsca w kategorii dziewcząt.

Zespół Szkół Nr 3 im. Prof. Józefa Tischnera w Bochni za zajęcie III miejsca w kategorii chłopców.