Koszykówka. Ambicja nie wystarczyła na tarnowianki. MOSiR – MKS PM 73-80

MOSiR Bochnia przegrał z MKS PM Tarnów 73-80 (18-23, 14-23, 24-22, 17- 12) w meczu II ligi koszykarek. O losie rywalizacji zadecydowała słaba skuteczność rzutowa oraz druga kwarta wysoko wygrana przez przyjezdne.

Contimax MOSiR Boichnia – MKS PM Tarnów 73-80 (18-23, 14-23, 24-22, 17- 12)
MOSiR: Aisza Buczek 19, Aleksandra Klimas 16, Magdalena Puter 15, Julia Natkaniec 8, Karolina Przybyła 5, Aleksandra Poradowska 4, Gabriela Rak 4, Sara Marczyk 2, Julia Fortuna.
MKS: Paulina Liszka 26, Natalia Malaga 17, Kinga Wilk 7, Debora Sajdak 6, Oliwia Węglarz 6, Sylwia Siedlik 4, Michalina Gołębiowska 4, Alina Kłosowicz 4, Julia Świętochowska, Karolina Laszota.

Słaba pierwsza połowa oraz trwająca przez niemal całe spotkanie niska skuteczność rzutowa zadecydowała o tym, że podopieczne Macieja Stawarczyka przegrały z tarnowiankami 73-80. Gospodynie bardzo się starały pokonać Pałac Młodzieży, mając w pamięci efektowną wygraną sprzed dwóch tygodni nad rzeszowiankami (102-66). Włożyły w mecz wiele wysiłku tocząc zażartą walkę pod dwoma koszami. Niestety mimo wielu okazji rzutowych, w tym z przygotowanych pozycji, bochnianki miały w sobotni wieczór zwichrowane celowniki. Porażka bochnianek sprawiła, że MOSiR dalej zajmuje trzecią lokatę w grupie II fazy zasadniczej, jednak do Pałacu Młodzieży traci już trzy punkty.

Najbliższy mecz MOSiR zagra w najbliższą środę – z Żakiem Nowy Sącz.