Reklama

BLF: BSF-y urwały punkty faworytom. Transbet w hicie pokonał Ekombud

„Spodziewaj się niespodziewanego” – takie powinno być motto Bocheńskiej Ligi Futsalu. Dziś znów byliśmy świadkami kilku niespodzianek. W Ekstraklasie największą sprawił BSF U-18, który zremisował z pierwszym w tabeli Stalproduktem, a mógł nawet sięgnąć po komplet punktów. Drugie zwycięstwo z rzędu zanotował słabo spisujący się wcześniej Lemon, który ograł faworyzowane Igloo. W I lidze „derby Osiedla Niepodległości” niespodziewanie wygrał zespół Św. Paweł, który rozbił wyżej notowanych Parkers aż 4:0. Blisko pierwszego zwycięstwa był BSF U-16, ale stracił aż czterobramkowe prowadzenie w meczu z AR MOTO.

I liga:
Sportomaks.pl 1:5 Stalprodukt Oldboys
AR MOTO 4:4 BSF U-16
Parkers 0:4 Św. Paweł
Spektrum 1:3 Elmec Instalacje Elektryczne

Kolejne zwycięstwo odniósł Stalprodukt Oldboys, który pokonał nasz redakcyjny zespół Sportomaks.pl. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1, ale w drugiej części „Hutnicy” pokazali klasę i zdobyli cztery gole. Mecz zakończył się zasłużonym wynikiem 1:5.

Świetnie mecz z AR MOTO rozpoczął zespół BSF U-16. Juniorzy skutecznie się bronili i korzystali z błędów rywali (dwa gole samobójcze), dzięki czemu do przerwy prowadzili aż 4:0. AR MOTO jednak jest zespołem specjalistów od „remontady”. Także tym razem drużyna zdołała odrobić straty. Patrząc na przebieg meczu, ekipa AR MOTO może jednak być zadowolona ze zdobycia punktu.

Najbardziej nieprzewidywalnym zespołem w I lidze na razie jest bez wątpienia ekipa Parkers. Tym razem zespół przegrał prestiżowy mecz z ekipą Św. Paweł aż 0:4. Parkers przeważali, ale zupełnie nie potrafili zaskoczyć rywali, którzy skutecznie się bronili i wyprowadzali szybkie ataki. Dzięki zwycięstwu Św. Paweł zbliżył się do czołówki, a do Parkers traci już tylko punkt.

Trwa zła passa ekipy Elmec. Tym razem lepsze okazał się zespół Spektrum, który wprawdzie nie pokazał fajerwerków w ataku, ale zagrał bardzo skutecznie w obronie. Elmec nadal ma problemy ze zdobywaniem goli. W ostatnich czterech spotkaniach zdobył ich tylko trzy.

Tabela:
1. Stalprodukt Oldboys 7 18
2. AR MOTO 7 16
3. Spektrum 7 15
4. Parkers 7 12
5. Św. Paweł 7 11
6. Elmec 8 10
7. Sportomaks.pl 7 4
8. Bolarus 7 3
9. BSF U-16 7 3

Ekstraklasa:
Ekombud 2:3 Transbet
Lemon FHU 2:4 Igloo
Stalprodukt 2:2 BSF U-18
Dandav 0:5 Domek
Pershing 2:6 Bosman Sport

Mianem hitu kolejki określiliśmy mecz Ekombud – Transbet i zdecydowanie był to trafiony typ. Mistrzowie ligi objęli już dwubramkowe prowadzenie, ale Ekombud odrobił straty. Transbet zdołał jednak wygrać po bramce zdobytej przez Karola Filipka. W ostatnich minutach obie drużyny miały wiele okazji, a przedłużonych rzutów karnych nie wykorzystali Bartłomiej Kudelski (Ekombud) i Daniel Bukowiec (Transbet).

Z kryzysu powoli wychodzi Lemon FHU. Tym razem „Cytrynki” pokonały faworyzowane Igloo, które nie potrafi ustabilizować formy. Wprawdzie w zespole „Mroźnych” zabrakło Kamila Rynducha, jednak i bez niego zespół powinien zaprezentować się lepiej. Udany debiut w ekipie „cytrynek” zaliczył Bartosz Ważydrąg, który zdobył pierwszą bramkę. Ostatecznie Lemon FHU wygrał 4:2 i zrównał się z Igloo dorobkiem punktowym.

Liga będzie ciekawsza, bo drugie potknięcie zaliczył liderujący Stalprodukt. Doświadczony zespół zaprezentował się dość słabo w starciu z odmienioną ekipą BSF U-18, która zagrała w nieco silniejszym składzie niż ostatnio. Bohaterem meczu został Jakub Smoleń, który obronił wiele groźnych strzałów. Przy odrobinie szczęścia BSF mógł sięgnąć nawet po zwycięstwo, gdyby zawodnicy zespołu skutecznie wykończyli któryś z szybkich ataków.

Wyraźny kryzys przeżywa Dandav. Beniaminek nie był w stanie nawiązać rywalizacji z ekipą Domek, która nawet bez Piotra Kostucha zaprezentowała się bardzo dobrze. Mecz zakończył się wynikiem 0:5, co oznacza, że Domek jest już bardzo bliski zapewnienia sobie utrzymania, natomiast Dandav pozostał w strefie spadkowej.

Tym razem w lidze niemal na pewno utrzyma się również Bosman Sport, który rozbił ekipę Pershing. Wprawdzie to zespół beniaminka prowadził 2:0, ale potem prawdziwe show dał Grzegorz Labut, który zdobył pięć goli. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:6, co oznacza, że Bosman wyprzedził swojego rywala i wskoczył na podium.

Tabela:
1. Stalprodukt 8 19
2. Transbet 7 16
3. Bosman Sport 8 14
4. Pershing 8 13
5. Domek 8 12
6. Lemon FHU 8 10
7. Igloo 8 10
8. Ekombud 8 7
9. Dandav 8 5
10. BSF U-18 7 3

Autor: Mateusz Filipek