Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 16 w Futsalu: Remisowa sobota. BSF awansował do 1/4 finału

Prowadzeni przez trenera Krystiana Jaszczyńskiego bochnianie zajęli pierwsze miejsce w grupie D. Po wczorajszym zwycięstwie ze Zdrowiem Garwolin 8:1 dziś BSF ABJ zremisował 0:0 z ekipą SPN Szamotuły oraz 2:2 z zespołem TAF Toruń, co w ostatecznym rozrachunku dało bochnianom awans z pierwszej pozycji.

Kluczem do sukcesu w fazie grupowej okazała się dyscyplina taktyczna i skuteczna gra w obronie. Wydawało się, że kluczowy dla losów rywalizacji będzie pierwszy z sobotnich meczów, z SPN Szamotuły. Choć zakończył się bezbramkowym remisem, to jednak obfitował w emocje. Obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiego gola, ale przede wszystkim skupiły się na tym, by nie popełnić błędu. Po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie starciu podzieliły się punktami, co z perspektywy czasu okazało się rezultatem korzystnym dla obu stron (ostatecznie to właśnie SPN zajął drugie miejsce i również wystąpi w fazie pucharowej).

Do ostatniego meczu grupowego bochnianie podchodzili z nastawieniem, że nie mogą przegrać, jednak tuż przed jego początkiem okazało się, że zespół z Szamotuł poniósł niespodziewaną porażkę ze Zdrowiem Garwolin aż 0:3, więc już tylko bardzo wysoka przegrana bochnian z ekipą TAF (przynajmniej siedmioma golami) mogła pozbawić BSF awansu. Mimo to bochnianie zagrali z pełnym zaangażowaniem i odnieśli drugie zwycięstwo. W pierwszej połowie BSF spokojnie rozgrywał piłkę i również skupił się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. Gola na 1:0 bochnianie zdobyli po rozegraniu rzutu rożnego. Miłosz Mochel zagrał piłkę do Kacpra Parucha, a ten skierował piłkę do bramki.

Po przerwie prowadzenie po zespołowej akcji podwyższył Paweł Żyłka. TAF zdołał zdobyć bramkę kontaktową, autorstwa Krystiana Szypczyńskiego. Wydawało się, że BSF dowiezie zwycięstwo do końca, ale walczący o awans TAF zdołał w ostatniej minucie zdobyć bramkę wyrównującą. Do siatki trafił Dominik Lewandowski. Więcej goli nie padło i ostatecznie BSF zremisował z TAF-em 2:2. Ten wynik dał bochnianom pierwsze miejsce w grupie, a torunianie pożegnali się z turniejem. Jutro BSF zagra w 1/4 finału z ekipą Junior Hurtap Łęczyca. Mecz zaplanowano na godzinę 12.00.