Futsal: Stalprodukt coraz bliżej mistrzostwa w BLF

13. kolejka Bocheńskiej Ligi Futsalu należała do bardzo zaciętych. Coraz bliżej zdobycia tytułu mistrzowskiego jest Stalprodukt, który pewnie pokonał Dandav. Punkty stracili za to najpoważniejsi rywale. Transbet przegrał z ekipą BSF U-18, a Bosman Sport jedynie zremisował z Ekombudem.

pauza: BSF U-16

Tradycyjnie najpierw rozegrano mecze I ligi. W pierwszym spotkaniu Spektrum pewnie pokonał Sportomaks.pl, choć tym razem nasz redakcyjny zespół momentami był w stanie nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem. W drugiej połowie grającej bez rezerwowych drużynie zabrakło już sił, co wykorzystali rywale i wygrali aż 9:2.

Znacznie bardziej wyrównany był mecz AR MOTO z Parkers. Pierwsza część meczu należał zdecydowanie do Parkers, którzy na początku drugiej połowy prowadzili już 3:0. Zespół AR MOTO po raz kolejny udowodnił jednak, że potrafi odrabiać nawet spore straty i doprowadził do remisu. W ostatnich minutach obie drużyny miały okazje, by rozstrzygnąć losy spotkania na swoją stronę, ale ostatecznie zakończyło się ono dość sprawiedliwym podziałem punktów.

Emocjonujące było również starcie Stalprodukt Oldboys z ekipą Św. Paweł. „Hutnicy” objęli prowadzenie po pięknym strzale Marcina Imiołka, ale rywale doprowadzili do wyrównania. Bramkę zdobył Damian Rysak. Św. Paweł bardzo długo powstrzymywał napór rywali, ale w ostatnich sekundach drużyna popełniła błąd i dała się zaskoczyć. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Imiołek. Stalprodukt utrzymał pozycję lidera. Św. Paweł przegrał po czterech zwycięstwach z rzędu, ale i tak zaprezentował się nieźle, zwłaszcza w obronie.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł Elmec Instalacje Elektryczne. Tym razem zespół pewnie pokonał Bolarus. „Elektrycy” od samego początku zdominowali rywali i choć „Pingwiny” raz potrafiły doprowadzić do wyrównania, to potem na boisku gole strzelał tylko Elmec. Ostatecznie zespół wygrał 6:1 i wciąż liczy się w walce o awans.

Igloo – Domek – przełożony

Pewne zwycięstwo nad ekipą Dandav odniósł Stalprodukt. Wprawdzie to zespół beniaminka objął prowadzenie, ale potem „Hutnicy” podkręcili tempo i odnieśli pewne zwycięstwo 8:3. Stalprodukt umocnił się na pozycji lidera, a Dandav znajduje się w coraz trudniejszym położeniu. Tylko wyraźna poprawa formy i oczywiście wyników mogłaby jeszcze uratować ten zespół przed spadkiem.

Pasjonujący pojedynek stoczyły ze sobą Ekombud i Bosman Sport. Choć obie drużyny stwarzały wiele dobrych okazji do zdobycia gola, to początkowo skuteczny był jedynie zawodnicy ekipy Ekombud, a zwłaszcza Dominik Woda, który zdobył dwa gole. W pewnym momencie role jednak się odwróciły i to Bosman Sport za sprawą goli Grzegorza Labuta, Konrada Kuliszewskiego i Piotra Filipka zdołał doprowadzić do wyrównania. Ekombud miał jeszcze okazje, by jednak zapewnić sobie zwycięstwo i zgarnąć cenne trzy punkty, ale tym razem zawodnikom zabrakło skuteczności. Remis raczej nie zadowolił żadnej z drużyn. W wyniku rozstrzygnięć w pozostałych meczach Ekombud do bezpiecznego miejsca traci już pięć punktów, natomiast Bosman Sport został wyprzedzony przez Lemon FHU.

Stało się tak, ponieważ „Cytrynki” po zaciętym spotkaniu zdołały pokonać Pershing. Beniaminek prowadził po golu Mateusza Goryczki, ale na początku drugiej części w ciągu minuty dwa gole zdobył niezawodny Piotr Chruściel. Bardzo długo losy meczu pozostawały nierozstrzygnięte, ale w ostatniej minucie sędziowie uznali gola po wyrzucie piłki przez bramkarza, którą trącić miał Dawid Grzyb. Wątpliwości nie było już za to przy bramce, którą chwilę później zdobył
Marcin Ochlust. Lemon wygrał 4:1 i awansował na drugą pozycję, a do tego powiększył przewagę nad ekipą Pershing do czterech punktów.

O obronie tytułu może już chyba zapomnieć Transbet, który poległ z kretesem w meczu z BSF U-18. Juniorzy od samego początku grali lepiej od utytułowanych rywali i podwyższali prowadzenie. Dwa gole dla juniorów zdobył Tomasz Palonek, natomiast po jednym strzelili Piotr Matras i Filip Korta. Honor ekipy Transbet uratował Krzysztof Styrna, ale i tak Trasbet przegrał 1:4. Juniorzy dzięki serii trzech zwycięstw szybko oddalili się od strefy spadkowej, natomiast Transbet zajmuje obecnie dopiero czwartą pozycję.