Reklama

Futsal: Niesamowity finisz sezonu 2018/19 w Bocheńskiej Lidze Futsalu!

Spotkania ostatniej kolejki były niesamowicie emocjonujące. Do samego końca trwała walka o trzecie miejsce i utrzymanie w Ekstraklasie oraz o awans w I lidze. Rzutem na taśmę brązowe medale zdobył zespół Igloo, spychając z podium Transbet. W Ekstraklasie utrzymał się Domek, który tradycyjnie już zagrał dobrze w ostatniej serii gier. Kolejna niesamowita historia wydarzyła się w I lidze, gdzie AR MOTO znajdowało się na podium jeszcze ok. 5 sekund przed końcem spotkania ze Stalprodukt Oldboys. Prowadzenia nie udało się utrzymać, a na podium sezon ostatecznie zakończył niespodziewanie Św. Paweł.

Finałową 18. kolejkę zaczął niezwykle ważny mecz Św. Paweł – Spektrum. Pierwszy z zespołów walczył wciąż o zajęcie trzeciego miejsca, natomiast drugi mógł wywalczyć pierwszą pozycję w I lidze. Minimalnym faworytem wydawało się być Spektrum, jednak Św. Paweł zdołał się skutecznie przeciwstawić. Na prowadzenie raz wychodzili jedni, a raz drudzy, ale ostatecznie to Św. Paweł wygrał 6:5 i w tym momencie znalazł się w tabeli nad pauzującym zespołem Elmec i AR MOTO. Spektrum straciło szansę na zwycięstwo w I lidze, awans miało zapewniony już wcześniej.

Znów mnóstwo bramek padło w meczu ekipy Parkers. Niestety dla doświadczonej ekipy większość z nich po raz kolejny zdobyli rywale. Tym razem lepszy okazał się zespół BSF U-16, który w pewnym momencie prowadził już 11:0! W ostatnich minutach Parkers zdołali zdobyć 6 goli, jednak na odrobienie strat było już za późno. BSF U-16 wygrał 12:6 i przeskoczył Bolarus. Ekipie Parkers na pocieszenie pozostały indywidualnie sukcesy Dominika Juszczaka, który został królem strzelców z dorobkiem 30 goli, a także został wybrany MVP sezonu w I lidze.

Sprawa walki o podium miała rozstrzygnąć się w meczu Stalprodukt Oldboys – AR MOTO. „Hutnicy” byli już pewni zajęcia pierwszego miejsca na koniec sezonu, jednak nie zamierzali odpuści. AR MOTO zadowolić mogło jedynie zwycięstwo. Początek spotkania należał zdecydowanie do „Hutników”, którzy szybko zdobyli dwa gole. AR MOTO znów udowodniło jednak, że jak żaden inny zespół potrafi odrabiać straty. Do ostatniej minuty utrzymywał się wynik 2:2. Gdy do końca pozostało już zaledwie kilkadziesiąt sekund, na upragnione prowadzenie AR MOTO wyprowadził Damian Żurawski. W tym momencie spadkowicz znalazł się na podium, jednak „Hutnicy” walczyli do końca. Pięć sekund przed końcem wyrównującą bramkę zdobył Łukasz Grabarz i mecz zakończył się fatalnym dla AR MOTO remisem 3:3. Miejsce na podium utrzymał Św. Paweł, który z powodu lepszego bilansu w bezpośrednich starciach wyprzedził Elmec.

Passę porażek zdołał przerwać Sportomaks.pl, który po zaciętym spotkaniu zremisował bezbramkowo z ekipą Bolarus. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych okazji, ale nie wykorzystały żadnej z nich. Jeden zdobyty punkt nie pozwolił „Pingwinom” utrzymać przewagi nad ekipą BSF U-16, która wcześniej wygrała z Parkers. Nasz redakcyjny Sportomaks.pl już wcześniej stracił szanse na awans z dziewiątej pozycji.

18.kolejka:
Św. Paweł 6:5 Spektrum
BSF U-16 12:6 Parkers
Stalprodukt Oldboys 3:3 AR MOTO
Bolarus 0:0 Sportomaks.pl
pauza: Elmec Instalacje Elektryczne

I liga:
1. Stalprodukt Oldboys 16 35
2. Spektrum 16 32
3. Św. Paweł 16 29
4. Elmec Instalacje Elektryczne 16 29
5. AR MOTO 16 28
6. Parkers 16 19
7. BSF U-16 16 15
8. Bolarus 16 14
9. Sportomaks.pl 16 5

Nie mniej emocji dostarczyły spotkania Ekstraklasy. Na początek w bardzo ważnym spotkaniu zmierzyły się walczący o utrzymanie zespół Domek oraz mający wciąż nadzieję na zajęcie miejsca na podium Pershing. Domek, tak jak w poprzednich sezonach, także tym razem dobrze spisał się w ostatnim spotkaniu i po zaciętym pojedynku wygrał 6:2, choć to rywale dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Trzy gole dla ekipy Domek zdobył Kamil Machaj. Taki rezultat oznaczał, że walka o utrzymanie w Ekstraklasie dobiegła końca. Pershnig stracił szansę awansu na podium.

Efektowne zwycięstwo na koniec odniósł BSF U-18, który pokonał żegnający się znów z Ekstraklasą zespół Dandav. Sukces nie przyszedł jednak wcale łatwo, ponieważ aż do 24. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Końcowy fragment spotkania należał jednak do juniorów, którzy pokonali rywali 7:0.

Bardziej wyrównaną rywalizację stoczyły ekipy Bosman Sport i Transbet. Pierwszy z zespołów nie mógł już awansować na wyższą niż zajmowana w tamtym momencie siódma pozycja, za to Transbet walczył zarówno o drugie miejsce, jak i bronił trzeciej lokaty. Osłabiony zespół ustępujących mistrzów nie zaprezentował się jednak zbyt dobrze, co wykorzystał Bosman Sport i wygrał 4:2. Taki wynik oznaczał, że Transbet stracił szansę na zajęcie drugiego miejsca.

A mógł też stracić trzecie, gdyby choć jeden punkt w meczu z myślącym już o fecie zespołem Stalprodukt zdobyła ekipa Igloo. „Mroźni”, choć zagrali bez kilku ważnych zawodników, zdołali rzutem na taśmę zdołali wywalczyć remis 4:4 po bardzo zaciętym spotkaniu, co pozwoliło im sięgnąć po brązowe medale. Stalprodukt już dawno temu zapewnił sobie mistrzostwo.

W tej sytuacji wszystko stało się jasne. Lemon FHU był już pewny zajęcia drugiej pozycji, a Ekombud stracił szanse na utrzymanie. Niestety, mecz się nie odbył, ponieważ drużyna Ekombud zrezygnowała z gry i tym samym oddała mecz walkowerem.

18. kolejka:
Domek 6:2 Pershing
BSF U-18 7:0 Dandav
Bosman Sport 4:2 Transbet
Igloo 4:4 Stalprodukt
Ekombud 0:5 Lemon FHU – walkower

Ekstraklasa:
1. Stalprodukt 18 44
2. Lemon FHU 18 34
3. Igloo 18 29
4. Transbet 18 28
5. Pershing 18 27
6. BSF U-18 18 25
7. Bosman Sport 18 25
8. Domek 18 22
9. Ekombud 18 17
10. Dandav 18 6