Reklama

IV liga. Dzisiaj 21 kolejka

W Wielką Sobotę rozegrane zostaną mecze 21. kolejki IV ligi. W roli gospodarzy wystąpi Okocimski Brzesko oraz BKS Bochnia, którzy podejmować będą odpowiednio LKS Szaflary oraz Unię Tarnów. W delegację uda się GKS Drwinia, który zmierzy się w Maniowach z Lubaniem.

Jako pierwsi na boisko wybiegną zawodnicy Okocimskiego Brzesko. Brzeszczanie podejmować będą LKS Szaflary. Podopieczni Rafała Polichta po bardzo dobrym meczu w Drwini, gdzie zaprezentowali dojrzałość taktyczną, tym razem zmierzą się z zespołem niżej notowanym, przedostatnią w tabeli drużyną z Szaflar. Ewentualne zwycięstwo gospodarzy pozwoliłoby im na dłużej zasiąść w środku ligowej stawki. Goście, aby liczyć się jeszcze w walce o utrzymanie muszą z kolei znaleźć sposób na mądrą grę Piwoszy, inaczej szybko pogodzą się z degradacją do V ligi.

O 13.30 swój mecz rozpocznie BKS Bochnia. Do Bochni przyjedzie Unia Tarnów. Wicelider klasyfikacji liczy na zwycięstwo w rozgrywkach i walkę w barażu o III ligę. Póki co traci do Popradu 3 punkty. Na drodze do wygrania rozgrywek stoi dzisiaj BKS Bochnia. Przy Parkowej bochnianie grali ostatnio z Tarnovią i po ciężkim meczu musieli zadowolić się remisem. Unia wydaje się być rywalem silniejszym, niemniej jednak aby poprawić swoją 10 pozycję w klasyfikacji, Bocheński musi z Jaskółkami znaleźć jakąś punktową zdobycz.

W samo południe w Maniowach zagra GKS. Po zeszłotygodniowej porażce z Okocimskim drwinianie mają zaledwie trzy punkty więcej od Lubania. Gospodarze dzisiejszego meczu plasują się o jedno miejsce (13) niżej od podopiecznych Mateusza Stańca (12). Dlatego też to spotkanie wydaje się być niezwykle istotne dla obu ekip w kontekście walki o utrzymanie w lidze. Ewentualna porażka GKS sprawi, że osunie się w klasyfikacji. W przypadku wygranej umocni się w grupie zespołów znad przysłowiowej „kreski”.

Program 21. kolejki:

Okocimski Brzesko – LKS Szaflary 11:00
Lubań Maniowy – GKS Drwinia 12:00
BKS Bochnia – Unia Tarnów 13:30
Watra Białka Tatrzańska – Dunajec Zakliczyn 12:00
Poprad Muszyna – Orkan Szczyrzyc 12:00
Barciczanka Barcice – Sandecja II Nowy Sącz 13:00
Tarnovia Tarnów – Limanovia Limanowa 17:00
Olimpia Pisarzowa – Glinik Gorlice 0-3 walkower