Reklama

Były zawodnik Okocimskiego awansował do ekstraklasy

Nie był kluczową postacią Okocimskiego, a spośród młodych zawodników, ówczesnego drugoligowca z Brzeska, zrobił jak na razie największą karierę. Patryk Bryła , były zawodnik Okocimskiego awansował właśnie z ŁKS Łódź do ekstraklasy. Pomocnik w bieżących rozgrywkach dla biało-czerwonych strzelił 7 bramek w 26 meczach.

Patryk Bryła reprezentował barwy Okocimskiego Brzesko w sezonie 2014/2015 oraz w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016. W II lidze wystąpił w 37 meczach, w których strzelił 3 gole. Brzeszczanie zimą 2016 roku z powodu trudnej sytuacji finansowej wycofali się z rozgrywek. Z klubu odeszło większość zawodników. Głównym kierunkiem migracji było województwo łódzkie. Do Pelikana Łowicz odeszli Ukrainiec Jurij Głuszko, Mateusz Kasprzyk, Aleksander Kozioł, Wojciech Wojcieszyński z czasem trafił tam również Ukrainiec Taras Jaworski. Do ŁKS występującego wówczas – tak jak Pelikan – w III lidze przeszli Paweł Pyciak (obecnie Garbarnia), Radosław Jacek, który z powodu kontuzji zakończył tam zawodową karierę zawodnika oraz właśnie Patryk Bryła. W III lidze dla łodzian rozegrał 38 meczów i strzelił 7 goli, w kolejnym (2017/2018) 31 meczów i 4 gole w II lidze, w następnym już w I lidze (2018/2019) ma na swoim koncie 26 meczów ligowych i 7 bramek. Łącznie dla ŁKS zagrał 95 spotkań, w których strzelił 18 bramek.

ŁKS pokonał w sobotni wieczór, w meczu 32 kolejki I ligi, GKS Jastrzębie i z dorobkiem 65 punktów zapewnił sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W meczu tym, do 71′ na boisku przebywał bohater naszego artykułu – Patryk Bryła.