Koszykówka. Bochnianki jak na razie bez zwycięstwa. Zdjęcia

Po dwóch dniach rozgrywanego w Bochni turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski do lat 14 w Koszykówce Kobiet, zawodniczki MOSiR Bochnia pozostają bez zwycięstwa. Po sobotniej porażce z Widzewem Łódź przyszła jak najbardziej zasłużona porażka z UKS Trójka Żyrardów.

UKS Trójka Żyrardów – MOSiR Bochnia 78-39 (26-3, 14-10, 22-15, 16-11)
MOSiR: Nikola Więcek 9, Monika Kowalska 7, Maja Zięba 6, Amelia Gajek 4, Róża Lekka 4, Julia Kolarz 3, Iga Florkiewicz 2, Natalia Kowalik 2, Maria Stolarska 2, Natalia Nadratowska, Nina Skrzypak, Klaudia Palej.

Bochnianki po pechowej porażce z Widzewem stawały przed bardzo trudnym zadaniem pokonania zespołu z Żyrardowa, który w piątek rozgromił 105-42 Olimpijczyka Ostrów Wielkopolski. Pierwsza w wykonaniu gospodyń okazała się bolesnym zderzeniem z rzeczywistością. Wszelkie nadzieje prysły po kilku minutach gry, gdy żyrardowianki prowadziły już 26-3! Gospodyniom nie wychodziło absolutnie nic. Ulegały rywalkom fizycznie i organizacją gry. Chwała im za to, że po tak słabej pierwszej kwarcie zdołały podnieść się w kolejnych kwartach i nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem.

W niedzielę MOSiR spróbuje w meczu o trzecie miejsce zdobyć punkty w starciu z Wielkopolankami. Początek spotkania o 12.15 w Hali Widowiskowo – Sportowej.