A klasa Bochnia: Błękitni rozgromili Victorię, Beskid rozniósł GKS II Drwinia. Szreniawa bliżej awansu

Spotkania 21. kolejki obfitowały w gole. Najbardziej zadowoleni po tej serii gier mogą być zawodnicy Błękitnych Krzeczów, którzy w derbach pokonali Victorię Słomka aż 6:1 i to na wyjeździe. Miło swoje spotkanie będą wspominać także „Waleczni Górale” z Żegociny, bo Beskid wygrał aż 7:0 z mocnym GKS II Drwinia. Porażka Victorii bardzo przybliżyła do awansu Szreniawę, która pokonała drużynę Górnika Siedlec.

Borkowianka Borek 0-3 Raba Niedary – walkower

Pewne domowe zwycięstwo odniosła Błyskawica Proszówka. Tym razem czwarty obecnie zespół ligi pokonał ekipę Żubra Gawłówek. Gospodarze objęli prowadzenie już w 12. minucie po golu Eliasza Dudka, a nieco ponad kwadrans później na 2:0 podwyższył Krzysztof Styrna. Goście nie złożyli broni i przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową, której autorem został Krystian Guban. W drugiej części gry Błyskawica nie dała się już jednak dogonić, a bramki Kamila Hama i drugie trafienie Styrny rozstrzygnęły losy meczu. Błyskawica wygrała 4:1 i wciąż nie straciła szans na awans. Żubr zajmuje 9. miejsce, ale ma tylko punkt więcej niż 12. Górnik Siedlec.

Minimalną przewagę nad Błyskawicą utrzymała trzecia Ceramika. W 21. kolejce zespół z Muchówki na własnym boisku ograł Orła Cikowice. Gole dla zwycięzców zdobyli Artur Duś i Dawid Trzmiel. Ceramika do pierwszej Szreniawy traci dziewięć punktów i ma do rozegrania jeden mecz więcej. Orzeł, choć na wiosnę punktuje zdecydowanie lepiej niż jesienią, to nadal zajmuje odległą 11. pozycję.

Sensacyjnym wynikiem zakończyły się derby północno-wschodniej części gminy Bochnia pomiędzy Victorią Słomka i Błękitnymi Krzeczów. Faworyzowani gospodarze, którzy wciąż liczą się w walce o awans, tym razem zaprezentowali się fatalnie. Prowadzenie gościom w 11. minucie dał Sebastian Kocot. Wprawdzie kwadrans później wyrównał Hubert Grodowski, ale jeszcze przed przerwą Błękitni objęli dwubramkowe prowadzenie po golach Kocota i Bartosza Dobrzańskiego. Wydawało się, że po przerwie Victoria zdoła wrzucić wyższy bieg i choćby wyrównać stan rywalizacji, ale to goście zdobyli kolejne bramki. Ich autorami byli Mikołaj Mikulski, Dobrzański oraz Tomasz Wygoda. Victoria przegrała z Błękitnymi aż 1:6 i znacznie zmniejszyła swoje szanse na awans.

Także siedem bramek padło w Żegocinie, gdzie Beskid zmierzył się z GKS-em II Drwinia. Choć mecz zapowiadał się interesująco, to jednak w praktyce okazał się być bardzo jednostronny, ponieważ „Waleczni Górale” nadspodziewanie łatwo rozbili zespół gości. Trzy gole dla Beskidu zdobył Grzegorz Kłusek, a po jednym trafieniu dołożyli Konrad Łękawa, Damian Pławecki, Tomasz Krawczyk oraz Janusz Czoch i mecz zakończył się pogromem, bo tak trzeba określić wynik 7:0. Dzięki zwycięstwu Beskid zredukował stratę do zespołu z Drwinii z czterech „oczek” do zaledwie jednego.

Aż dziewięć bramek zobaczyli kibice oglądający mecz Trzciany 2000 ze znajdującą się w bardzo trudnym położeniu Nieszkowianką. Już po kwadransie gospodarze prowadzili 2:0 dzięki trafieniom Damiana Gumulińskiego i Adriana Grabowskiego. Kiedy tuż przed przerwą prowadzenie Trzciany podwyższył jeszcze Mariusz Banat sytuacja gospodarzy stała się tragiczna. Nieszkowianka obudziła się po przerwie, ale na odrobienie strat było już za późno. Kolejne gole dla gospodarzy zdobyli Banat i Jakub Kluba, a trafienia Grzegorza Kleszcza, Macieja Broszkiewicza oraz Pawła Przygody dały jedynie trochę satysfakcji drużynie beniaminka. Trzcianan 2000 wygrała 6:3 i utrzymała 7. pozycję. Nieszkowianka niemal na pewno zajmie 13. miejsce, którego zajęcie w obecnym sezonie będzie skutkowało spadkiem.

Klęskę Victorii wykorzystała Szreniawa, która nie zawiodła w spotkaniu z Górnikiem Siedlec. To właśnie Górnik był jedynym zespołem, który pokonał lidera w rundzie jesiennej (0:1), ale tym razem górą byli podopieczni trenera Marcina Motaka. Gole dla zwycięzców zdobyli w drugiej części meczu Piotr Kulas i Gabriel Rajca (z rzutu karnego) i mecz zakończył się rezultatem 2:0. Warto dodać, że dla Szreniawy było to już siódme czyste konto w jedenastym domowym spotkaniu! Przewaga nad drugą Victorią wzrosła aż do ośmiu „oczek”, choć drużyna ze Słomki rozegra za to jedno spotkanie więcej. Górnik zajmuje 12. miejsce i nadal musi bronić się przed spadkiem.