Reklama

B-klasa Bochnia: Już dziś hit rundy wiosennej. Zwycięzca znacząco przybliży się do awansu

Już dziś rozegrane zostaną wszystkie spotkania zaplanowane w ramach 14. kolejki bocheńskiej B-klasy. Najciekawiej zapowiada się mecz pomiędzy pierwszą w tabeli Macierzą i drugimi Czarnymi Kobyle, jednak równie interesujące może być wyjazdowe spotkanie walczącego o odrobienie strat do wspomnianej dwójki z Gryfa Chronów z czwartym w tabeli Zrywem Królówka.

14. kolejka:
niedziela, 19. maja:
Ostrowianka Ostrów Królewski – Raba II Książnice 11:00

Zryw Królówka – Gryf Chronów 13:00

Wisła Grobla – Korona Brzeźnica 14:00

Czarni Kobyle – Macierz Lipnica Murowana 15:00

pauza: Husaria Łapczyca

Jako pierwsze rozpocznie się spotkanie Ostrowianki z Rabą II. Gospodarze zajmują ostatnią pozycję, ale na wiosnę potrafili zremisować na wyjeździe z Czarnymi Kobyle (2:2), co jest pewnym symptomem, który pozwala wierzyć, że ta runda będzie lepsza niż poprzednia. Goście na wyjeździe jeszcze nie wygrali, więc choć mają w dorobku sześć punktów więcej, to trudno stawiać ich w roli wyraźnych faworytów.

Niezwykle ważne dla zespołu Gryfa Chronów będzie wyjazdowe spotkanie ze Zrywem Królówka. Gospodarze nie mają już szans na awans, co jednak nie oznacza, że zabraknie im motywacji. Na boisku w Muchówce, gdzie Zryw rozgrywa spotkania domowe, zespół zdobył już 13 punktów. Starcie zapowiada się interesująco, ponieważ gości zadowolić może jedynie zwycięstwo.

Do Grobli na mecz z Wisłą przyjedzie Korona Brzeźnica. Faworytem wydają się być gospodarze, którzy ostatnio urywali punkty faworyzowanemu zespołowi Gryfa Chronów (3:3), a na własnym boisku przegrali tylko z Macierzą. Korona na wiosnę nie imponuje, bo w trzech meczach zdobyła zaledwie jeden punkt.

Hitem tej kolejki i jednym z najważniejszych spotkań całego sezonu będzie mecz Czarnych Kobyle z Macierzą Lipnica. Oba zespoły są na dobrej drodze do zapewnienia sobie awansu, ale ewentualny zwycięzca spotkania bardzo zbliży się do osiągnięcia tego celu i przy okazji zyska przewagę w rywalizacji o pierwsze miejsce, natomiast przegrany może stracić bufor bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli swój mecz wygra Gryf. Macierz jedyną porażkę w sezonie poniosła właśnie z Czarnymi (0:2). Nie będzie łatwo o rewanż, ponieważ gospodarze na własnym boisku jeszcze nie przegrali. Oba zespoły mają swoje atuty i już wkrótce okaże się, kto tym razem zdoła je lepiej wykorzystać.

Pauzująca w tej kolejce Husaria Łapczyca zagra towarzyski mecz z nowym zespołem KR Jodłówka. Spotkanie zostanie rozegrane w Jodłówce o godz. 11.

Tabela:
1. Macierz Lipnica Murowana 11 30
2. Czarni Kobyle 11 28
3. Gryf Chronów 11 25
4. Zryw Królówka 12 17
5. Wisła Grobla 11 12
6. Raba II Książnice 10 10
7. Husaria Łapczyca 11 9
8. Korona Brzeźnica 11 7
9. Ostrowianka Ostrów Królewski 12 4