Reklama

Ukraińcy najlepsi w XXII Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli Bochnia

Za nami XXII edycja Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli Bochnia.W dwudniowych zawodach walczyli judocy z 8 państw: Austrii, Chorwacji, Węgier, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy i oczywiście całej Polski. W sumie w dwóch komorach solnych na 5 matach 250 metrów pod ziemią walczyło 415 młodych judoków z 51 klubów.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
I miejsce Triumf Kijów, Ukraina
II miejsce TJ Mladost RS, Słowacja
III miejsce AZS Opole, Polska
III miejsce UKS Judo Mysłowice, Polska

WYNIKI TURNIEJU – kliknij tutaj

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Powiatu Bocheńskiego i Gminy Miasta Bochnia. Zadaniu partnerowało kilkanaście firm.

Uczestników XXII Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli Bochnia przywitała Sabina Bajda dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni i wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo. Na uroczystości otwarcia gościliśmy gospodarza Kopalni prezesa Zbigniewa Rojka, Marię Tworzydło prezes Towarzystwa Sportowego MOSIR Bochnia i Bogumiłę Srokę-Barbach wiceprezes TS MOSIR Bochnia..

W sobotę mogliśmy oglądać walki drużynowe, w których uczestniczyli judocy z rocznika 2006 i młodsi. Do rywalizacji swoje zespoły zgłosiły kluby Triumfu Kijów z Ukrainy, TJ Mladost RS ze Słowacji oraz AZS Opole, UKS Judo Mysłowice, AZS AWF Warszawa i MOSiR Bochnia. Najmocniejszy okazał się zespół z Ukrainy. W sobotę rozegrane zostały również walki indywidualne chłopców
z roczników 2006/07 i 2008/09 oraz dziewcząt z rocznika 2006/07. W pierwszym dniu swoich sił próbowało 250 judoków. W niedzielę walczyli chłopcy z rocznika 2010 i młodsi, dziewczęta z roczników 2008/09 oraz 2010 i młodsze. W drugim dniu zawodów na matach spotkało się 165 młodych judoków.

Bochnianie indywidualnie zdobyli cztery złote medale, jedno srebro i sześć brązów oraz siedem V i jedno VII miejsce.

I miejsce:
Katarzyna Alfawicka w kat U10-27
Hubert Płachczyński w kat. U12-60
Julia Rybka w kat. U14-36
Michał Budzyn w kat. U14-50

II miejsce:
Mariusz Maj w kat. 10-38

III miejsce:
Wojciech Kluz w kat. U9-28
Filip Krążała w kat. U10-23
Konrad Krzywda w kat. U10-44
Samuel Stawiarz w kat. U12-33
Dominika Miś w kat. U12-40
Bartosz Król w kat. U14-42

V miejsce:
Ksawery Trojan w kat. U10-26
Liwia Trojan w kat. U10-27
Arwena Sobaś w kat. U10-33
Antoni Jesionka w kat. U10-44
Norbert Alfawicki w kat. U12-30
Oliwia Ulas w kat U12-36
Michał Ćwik w kat. U14-46

VII miejsce:
Mateusz Kruk w kat. U14-42

Nad walką naszych zawodników czuwali trenerzy: Grzegorz Maj, Sebastian Serwiński, Waldemar Kowalski i Wojciech Tworzydło. Zawody oceniało 16 sędziów pod przewodnictwem Pawła Maśleja.

W pierwszym dniu zwycięzcom medale i nagrody wręczała Maria Tworzydło prezes Towarzystwa Sportowego MOSIR Bochnia i Bogumiła Sroka-Barbach wiceprezes TS MOSIR Bochnia oraz Paweł Maślej sędzia główny zawodów. Uroczystość prowadziła Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia, a jednocześnie wiceprezes KOZJudo. W drugim dniu stojących na podium dekorowały Maria Tworzydło prezes
Towarzystwa Sportowego MOSIR Bochnia, jej zastępca Bogumiła Sroka-Barbach i Dorota Błoniarczyk zastępca dyrektora MOSiR Bochnia.

Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami. Zwycięzcy indywidualni otrzymali medale, dyplomy i drobne upominki, a zdobywcy I miejsca dodatkowo pamiątkowe tabliczki. Nagrodzeni wyjechali z koszulkami reklamującymi turniej oraz tradycyjnie z solą – pamiątką z Kopalni. Rozdano też liczne gadżety, które mają wpłynąć na promocję miasta Bochnia oraz instytucji i firm wspierających Turniej.

Miłym akcentem kończącym pierwszy dzień zawodów był konkurs z nagrodami. Wygrać można było liczne akcesoria sportowe. Zawodnicy mogli też zwiedzić bocheńską Kopalnię Soli.

Zdjęcia z pierwszego dnia – kliknij tutaj
Zdjęcia z drugiego dnia zawodów – kliknij tutaj

– Dziękujemy wszystkim instytucjom i firmom, które wsparły XXII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia. Warto podkreślić, że wiele z nich pomaga nam od lat w tej tak trudnej pod względem organizacyjnym imprezie sportowej – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia. Dziękuję zawodnikom za piękną walkę i gratuluję im oraz ich trenerom zwycięstw! Szczególne podziękowania kieruję do wolontariuszy, starszych judoków i rodziców zawodników bocheńskiej sekcji, którzy z pełnym oddaniem pomagają nam przy organizacji Turnieju. Dziękuję dziennikarzom, relacjonującym zawody i kibicom, którzy gorącym dopingiem zagrzewali zawodników do walki. Zapraszam wszystkich za rok, jak zwykle w trzeci weekend czerwca!

Projekt wsparli: Pharma C Food Sp. z o.o., Firma Handlowo-Usługowa DOMEK, TTM Tomasz Tobiasz, Stalprodukt – Wamech Sp. z o.o., Stalprodukt – SERWIS Sp. z o.o., EKOMBUD Skowronek Gazda Sp. jawna, Krakowski Bank Spółdzielczy, CONTIMAX S.A., Master Camp, Komputeria.eu, Sklep i zakład zegarmistrzowski L.J. Kruk, AQUER Spółka Jawna z siedzibą w Bochni, Thai Rolls lody tajskie Bochnia.