Reklama

A klasa Brzesko. Dzisiaj inauguracja rozgrywek

Przed nami inauguracyjna seria spotkań w sezonie 2019/20 w brzeskiej klasie A. Najbliższa kampania zapowiada się naprawdę emocjonująco, gdyż kandydatów do walki o awans jest co najmniej kilku, a i rywalizacja o miejsca, które pozwolą na kontynuowanie gry w tej klasie rozgrywkowej w kolejnym sezonie powinna być naprawę interesująca. Pierwsza seria gier zostanie rozegrana w najbliższy weekend.

W premierowej kolejce sprawdzimy w jakiej formie jest mocno wzmocniony w letnim okienku transferowym zespół z Poręby Spytkowskiej. Do zespołu trenera Szczepana Goryczki, który już w poprzednim sezonie spisywał się całkiem przyzwoicie, dołączyli Rafał Hebda, Łukasz Hajduga, Tomasz Jagiełka i Tomasz Grzyb, z kolei z wypożyczenia do Macierzy Lipnica Murowana powrócił napastnik Łukasz Zych. Formę ekipy z Poręby Spytkowskiej sprawdzi Kłos Łysa Góra, który z pewnością będzie chciał powalczyć o poprawę przyzwoitego wyniku z poprzedniego sezonu jakim było zdobycie siódmej pozycji.

Drugim mocnym kandydatem do walki o klasę okręgową jest ubiegłoroczny wicemistrz klasy A, a mianowicie zespół Korony Niedzieliska, który w swoim składzie posiada kilku zawodników znanych z boisk ligowych. W ubiegłym sezonie Korona walczyła niemalże do samego końca o mistrzostwo ligi z Sokołem Borzęcin, jednak ostatecznie przegrała tą rywalizację o pięć oczek. Na pierwszy ogień drużynie Korony przyjdzie rywalizować na wyjeździe z Pogórzem Gwoździec, który w ubiegłej kampanii zdobył zaledwie dwanaście oczek i zajął przedostatnią pozycję. Wystarczyło to jednak do utrzymania i Pogórze ma coś do udowodnienia w tym sezonie.

Victoria Porąbka Uszewska to w ubiegłym sezonie była czwartą siłą brzeskiej klasy A. Tegoroczne rozgrywki rozpoczną od domowego starcia z LKS-em Uszew, który poprzednich rozgrywek nie zapisze do udanych. Victoria przed tygodniem rozegrała mecz Pucharu Polski z wyżej notowanym zespołem Olimpii Bucze i spisała się naprawdę przyzwoicie remisując i ulegając przedstawicielowi Klasy Okręgowej dopiero w serii rzutów karnych. Dla Uszwi nie będzie to również pierwsze oficjalne spotkanie w tym sezonie, bowiem w I rundzie regionalnego Pucharu Polski ulegli oni na wyjeździe debiutującym w oficjalnych rozgrywkach zawodnikom Wiślan Wola Przemykowska 1-2.

Do ligi dołączyło w tym sezonie dwóch beniaminków, którzy najlepiej spisywali się w klasie B w ubiegłych rozgrywkach. Grom Sufczyn na początek czeka wyjazdowe starcie z Victorią Bielcza. Grom ma już za sobą całkiem przyzwoitą przygodę w Pucharze Polski, gdzie dotarł aż do III rundy, tam musiał uznać wyższość Jadowniczanki Jadowniki. Właśnie zespół rezerw tego klubu jest drugim beniaminkiem brzeskiej serie A. Na inaugurację czeka ich bardzo trudna przeprawa, bowiem na własnym stadionie będą gościć trzecia drużynę ubiegłych rozgrywek – również rezerwy drużyny okręgowej, Strażak II Mokrzyska/Szczepanów.

Sporo zmieniło się także w drużynie Startu 77 Biadoliny Szlacheckie. Nowym grającym trenerem charyzmatycznej ekipy został debiutujący w tej roli Tomasz Sopata. Oprócz niego do Startu 77 dołączyli jeszcze Patryk Babicz, Damian Rysak i Michał Wieciech – znani z występów w klasie okręgowej oraz bocheńskiej klasie A. W pierwszym spotkaniu zmierzą się przed własną publicznością z Jednością Paleśncia

W ostatnim spotkaniu pierwszej serii gier Tymon Tymowa zagra z Ivą Iwkowa. Drużyny te w poprzednich rozgrywkach zajęły kolejno piąte i szóste miejsce zatem zapowiada się bardzo ciekawe widowisko. W dodatku tuż przed startem tego sezonu Iva doszła aż do III rundy Pucharu Polski pozostawiając w pokonanym polu Orlik Szczurowa i niespodziewanie mistrza ubiegłego sezonu klasy okręgowej Olimpię Kąty (po rzutach karnych). Iva w trzeciej rundzie uległa jednak Sokołowi Borzęcin 1-2, który w poprzedniej fazie owych rozgrywek wygrał również z Tymonem Tymowa 3-2.

Skrócony terminarz 1. kolejki brzeskiej klasy A:

sobota:
LKS Poręba Spytkowska – Kłos Łysa Góra 17:00
Start 77 Biadoliny Szlacheckie – Jedność Paleśnica 17:30

niedziela:
Jadowniczanka II Jadowniki – Strażak II Mokrzyska/Szczepanów 13:00
Victoria Porąbka Uszewska – LKS Uszew 16:00
Victoria Bielcza – Grom Sufczyn 17:00
Pogórze Gwoździec – Korona Niedzieliska 17:00
Tymon Tymowa – Iva Iwkowa 17:30

tekst: Sifflet