Reklama

A klasa Brzesko. Aż 27 bramek na inaugurację

Za nami pierwsza seria spotkań w grupie brzeskiej klasy A. Po inauguracyjnej kolejce na czele pojawiły dwie drużyny, które w ubiegły weekend świętowały zwycięstwa po 6-0, a mianowicie są to Korona Niedzieliska i Grom Sufczyn. W najciekawszym meczu LKS Poręba Spytkowska pokonała na własnym boisku Kłosa Łysa Góra 2-0.

Poręba Spytkowska była bardzo aktywna w letnim okienku transferowym. Działacze Kłosa również nie próżnowali i wzmocnili swój zespół Jakubem Kumorkiem i Sławomirem Kuralem znanymi z występów w klasie okręgowej w barwach Orła Dębno. Kłos rywalizował jak równy z równym z mocnym zespołem gospodarzy, jednak uległ 0-2 po golach Łukasza Zycha i Łukasza Hajdugi z rzutu karnego. Dodatkowo ten pierwszy zmarnował jedenastkę.

Wysokie zwycięstwo odniósł typowany przez nas do rywalizacji o awans zespół Korony Niedzieliska, który na wyjeździe rozprawił się aż 6-0 z Pogórzem Gwoździec. Do przerwy fani Korony cieszyli się po golach swoich zawodników aż pięciokrotnie, a na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Robert Skirło, Daniel Mądrzywołek, Tomasz Wilk i Piotr Kostuch, a dziewięć minut po przerwie wynik ustalił Marcin Gawłowicz.

Sporą niespodziankę sprawił zespół beniaminka Gromu Sufczyn, który z identycznym rezultatem rozgromił na boisku przeciwnika ekipę Victorii Bielcza. Po bardzo udanej przygodzie w Pucharze Polski sufczynianie udowodnili swoją dobrą dyspozycję w rozgrywkach ligowych i po golach Bartłomieja Ogara, Mateusza Noska, Karola Gurgula, Marcina Kubonia, Jacka Kubali i Dominika Adamczyka wygrali zdecydowanie z Victorią. Z tydzień jednak przed Gromem jeszcze trudniejszy test, a rywalem Tymon Tymowa.

Zdecydowanie lepsi na boisku od swojego przeciwnika okazali się również gracze Startu 77 Biadoliny Szlacheckie, którzy wygrali przed własną publicznością 4-0 (1-0) z Jednością Paleśnica. Już w 5. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą sprowadzonego latem z GOSiR-u/Novi Rzezawianka, Damiana Rysaka, a po przerwie dołożyli trzy trafienia, których autorami byli Kamil Chrobak, Grzegorz Kuziel i Dawid Kłusek.

W starciu drużyn rezerw ekip z klasy okręgowej Strażak II Mokrzyska/Szczepanów wygrał na wyjeździe 3-1 (1-0) z występującą w roli drugiego z beniaminków Jadowniczanką II Jadowniki. Tuż przed przerwą Strażak II wyszedł na prowadzenie po golu Damiana Płanety, a wyrównał po niespełna godzinie gry Józef Mól. Później strzelali już jednak tylko przyjezdni, a mianowicie Jan Marzec i Kacper Wróblewski.

Od zwycięstwa sezon rozpoczęli również doświadczeni w A-klasowych bojach gracze Victorii Porąbka Uszewska, którzy na własnej murawie wygrali z LKS-em Uszew 2-0. Do przerwy kibice zgromadzeni na stadionie Victorii nie obejrzeli żadnych bramek, jednak po pauzie Dariusz Łazarz i Przemysław Łazarz dwukrotnie ucieszyli miejscowych fanów i okazali się głównymi bohaterami inauguracyjnej rywalizacji.

W ostatnim meczu tej serii gier Tymon Tymowa wygrał 2-1 na własnym boisku z Ivą Iwkowa i bardzo dobrze wszedł w sezon 2019/20.

Komplet wyników oraz strzelców 1. kolejki brzeskiej klasy A:

LKS Poręba Spytkowska – Kłos Łysa Góra 2-0 (0-0)
Bramki:
Łukasz Zych 77’, Łukasz Hajduga 88’ (k)

Pogórze Gwoździec – Korona Niedzieliska 0-6 (0-5)
Bramki:
Robert Skirło 3’, 17’, Daniel Mądrzywołek 24’, Tomasz Wilk 42’, Piotr Kostuch 44’, Marcin Gawłowicz 54’

Victoria Bielcza – Grom Sufczyn 0-6 (0-3)
Bramki:
Bartłomiej Ogar 4’, Mateusz Nosek 17’, Karol Gurgul 43’, Marcin Kuboń 53’, Jacek Kubala 63’, Dominik Adamczyk 87’

Start 77 Biadoliny Szlacheckie – Jedność Paleśnica 4-0 (1-0)
Bramki:
Damian Rysak 5’, Kamil Chrobak 63’, Grzegorz Kuziel 68’, Dawid Kłusek 90+1’

Jadowniczanka II Jadowniki – Strażak II Mokrzyska/Szczepanów 1-3 (0-1)
Bramki:
Józef Mól 59’, Damian Płaneta 42’, Jan Marzec 65’, Kacper Wróblewski 90’

Victoria Porąbka Uszewska – LKS Uszew 2-0 (0-0)
Bramki:
Dariusz Łazarz 52’, Przemysław Łazarz 72’

Tymon Tymowa – Iva Iwkowa 2-1
Bramki:
Jakub Buchowicz 34′, 62′ – Wojciech Woźniak 66′

tekst: Sifflet