Reklama

A-klasa Bochnia: Przed nami 4. kolejka. Hitem mecz Rzezawianki z Victorią Słomka

4. kolejka:

sobota, 7. września:
Ceramika Muchówka – Macierz Lipnica 17:00

Rzezawianka – Victoria Słomka 17:00

Tarnavia – Orzeł Cikowice 17:00

niedziela, 8. września:
Błękitni Krzeczów – GKS II Drwinia 11:30

Raba Niedary – Beskid Żegocina 15:00

LKS Trzciana 2000 – Górnik Siedlec 16:00

Błyskawica Proszówki – Czarni Kobyle – przełożony

Po odniesionym w niesamowitych okolicznościach zwycięstwie nad Błękitnymi (2-1) zespół Macierzy Lipnica czeka kolejne wyzwanie, jakim będzie rywalizacja z Ceramiką. Zespół z Muchówki bardzo udanie rozpoczął sezon, gromadząc już 7 punktów i to on wydaje się być faworytem spotkania. Macierz po pierwszym zwycięstwie może jednak nabrać pewności siebie i pokusić się o sprawienie niespodzianki.

Hitem tej kolejki będzie mecz Rzezawianki z Victorią Słomka. Gospodarze szybko zdołali otrząsnąć się po fatalnej poprzedniej rundzie, jeszcze na poziomie ligi okręgowej i w tym sezonie pozostają niepokonani w lidze. Victoria zgromadziła dotychczas 4 „oczka”, co z pewnością nie zadowala tej drużyny, jednak trzeba zauważyć, że punkty straciła w meczach z mocnymi ostatnio ekipami Beskidu (0-1) oraz Ceramiki (1-1). Trudno wskazać faworyta tej konfrontacji, dlatego powinna ona dostarczyć wiele emocji.

Walki i zaangażowania nie powinno zabraknąć w meczu Tarnavii z Orłem Cikowice. Gospodarze zgromadzili dotychczas 4 punkty za zwycięstwo z Rabą Niedary 4-3 i remis z Czarnymi Kobyle 3-3oraz przegrali z Błyskawicą, natomiast goście zdobyli zaledwie jedno „oczko” remisując z LKS Trzciana 2000, a wcześniej przegrywając walkowerem z Ceramiką (na boisku 2-2) i Rzezawianką 0-2. Większość tych meczów była jednak bardzo zacięta i mogła potoczyć się inaczej, dlatego trudno jeszcze oceniać oba zespoły. Tym razem także trudno przewidzieć, jak potoczy się spotkanie.

W zupełnie odmiennych nastrojach do bezpośredniego starcia podejdą zespoły Błękitnych Krzeczów i GKS-u II Drwinia. Gospodarze wypuścili ostatnio z rąk dokonałą okazję do pokonania Macierzy Lipnica, natomiast GKS wygrał każdy z dotychczasowych meczów 2-1 i zajmuje obecnie pozycję lidera. Faworytem wydają się być goście, ale na boisku w Krzeczowie nie gra się łatwo, więc spotkanie powinno być zacięte.

Po wyjazdowym meczu z GKS-em II kolejny daleki wyjazd czeka zespół Beskidu Żegocina. Teraz rywalem będzie Raba Niedary, która ostatnio wygrała swój pierwszy mecz pokonując Czarnych Kobyle 2-1. Zespół gospodarzyz pewnością liczy na kolejną zdobycz, ale Beskid, mimo porażki z drwinianami, sprawia bardzo dobre wrażenie i będzie minimalnym faworytem.

Bardzo źle rozgrywki rozpoczął zespół Górnika Siedlec, ale ostatnio zdołał wywalczyć remis w meczu z Rzezawianką (0-0). Teraz jednak będzie bardzo trudno o kolejną zdobycz, bo Trzciana 2000 prezentuje się bardzo dobrze. Choć dorobek 5 punktów nie rzuca na kolana, to jednak trzeba zauważyć, że drużyna prezentowała się dobrze i dwukrotnie traciła prowadzenie w ostatnich minutach meczów z Błyskawicą (2-2) i Orłem (1-1). Gospodarze wydają się być wyraźnym faworytem tego meczu.

Mecz Błyskawice Proszówki z Czarnymi Kobyle został przełożony.

Autor: Mateusz Filipek

Tabela:
1. GKS Drwinia II
2. Ceramika Muchówka 3 7
3. Beskid Żegocina 3 6
4. Błyskawica Proszówki 3 5
5. Trzciana 2000 3 5
6. Rzezawianka Rzezawa 3 5
7. Victoria Słomka 3 4
8. Tarnavia Tarnawa 3 4
9. Macierz Lipnica Murowana 3 3
10. Raba Niedary 3 3
11. Błękitni Krzeczów 3 3
12. Czarni Kobyle 3 1
13. Orzeł Cikowice 3 1
14. Górnik Siedec 3 1