A klasa Brzesko. Podsumowanie 4. kolejki

W ubiegły weekend rozegrano 4. kolejkę brzeskiej klasy A, w której doszło do kilku bardzo interesujących rywalizacji. Największą niespodziankę w tej serii gier sprawiła bezsprzecznie drużyna LKS-u Uszew, która przed dwoma tygodniamu ograła u siebie Koronę Niedzieliska, a teraz na własnym stadionie pozostawiła w pokonanym polu ekipę Kłosa Łysa Góra wygrywając 2-1.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 34. minucie spotkania po trafieniu Jakuba Więcława, jednak Kłosowi udało się wyrównać na kwadrans przed końcem za sprawą Jakuba Stypki. Kiedy wydawało się już, że obie drużyny podzielą się punktami to w 93’ minucie meczu gola na wagę trzech oczek i sporej sensacji zdobył Damian Tryliński. Warto również zaznaczyć, że od 81. minuty Uszew musiała sobie radzić w “dziesiątkę”, bowiem z boiska za dwie żółte katki wyleciał Jakub Szczygieł. LKS Uszew po czterech meczach ma na swoim koncie dziewięć punktów i jak na razie jest sensacją rundy jesiennej.

Kolejne zdecydowanie zwycięstwo odniósł samodzielny już lider rozgrywek, drużyna LKS-u Poręba Spytkowska. Zawodnicy trenera Szczepana Goryczki tym razem rozgromili na wyjeździe drużynę Ivy Iwkowa 6-0 (4-0) i z kompletem 12 punktów są na szyczycie tabeli. Aż cztery z sześciu trafień zaliczył Łukasz Hajduga, który z 11 golami na koncie przewodzi klasyfikacji strzelców brzeskiej klasy A. Oprócz niego bramki zdobyli Wojciech Rzenno i Tomasz Grzyb.

Pierwszą stratę punktów w tym sezonie zaliczyli gracze Victorii Porąbka Uszewska, którzy na własnym boisku bezbramkowo zremisowali ze Strażakiem II Mokrzyska/Szczepanów, który wobec przełożenia meczu w rozgrywkach klasy okręgowej wzmocnił się kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu. Spotkanie stało na dobrym i wyrównanym poziomie, a obie drużyny miały okazje żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak im się to nie udało.

Wciąż słabo spisuje się drużyna Victorii Bielcza, która początku sezon 2019/20 z pewnością nie zapisze do tych najbardziej udanych. Jak dotychczas bielczanie przegrali wszystkie cztery spotkania i mogą “pochwalić” się bilansem bramek 0-19. W sobotę przegrali na własnym stadionie z mocnym na początku sezonu Tymonem Tymowa 0-4 (0-1). Bohaterem meczu został Mateusz Meller, który dwukrotnie trafił do siatki przeciwników. Później swoje trafienia dołożyli Adrian Michalczyk i Marcin Wilczek i Tymon z Bielczy przywozi kolejnne trzy punkty.

Na dole tabeli również bez punktów pozostaje jeszcze Jedność Paleśnica. Tym razem gracze Jedności musieli uznać wyższość Korony Niedzieliska i na własnym boisku przegrali 1-2 (0-2). Strzelanie dla gości rozpoczął w 14. minucie meczu Tomasz Mikoś, a tuż przed przerwą podwyższył Marek Kowalik. Gospodarzy było stać tylko na gola kontaktowego, którego na trzy minuty przed końcem zdobył Paweł Jurkiewicz.

Dużo emocji zapowiadaliśmy w starciu Groma Sufczyn ze Startem 77 Biadoliny Szlacheckie i tak rzeczywiście było. Grom bardzo szybko, bo już w 9. minucie meczu objął prowadzenie po golu Patryka Sanka i taki rezultat utrzymał się do przerwy. W 41. minucie z boiska wyleciał Konrad Kusion, czyli nominalny golkiper Startu 77. Sześć minut po przerwie gola numer dwa dla gospodarzy zdobył Dawid Studziński i już wydawało się, że grający w osłabieniu zespół z Biadolin Szlacheckich się nie podniesie. Nic bardziej mylnego, bo najpierw po godzinie gry gola kontaktowego strzelił Patryk Babicz, a następnie w 77. minucie do wyrównania doprowadził Arkadiusz Florczak. Ostatnie słowo należało jednak do miejsowych, gdyż w 92. minucie gola dającego im trzy punkty zdobył wprowadzony po przerwie Tadeusz Sacha.

W ostatnim meczu tej serii gier doszło do starcia drużyn z dołu tabeli. Jadowniczanka II Jadowniki w końcówce spotkania okazała się lepsza od Pogórza Gwoździec. Jadowniczanka szybko, bo już w 5. minucie objęła prowadzenie po strzale Roberta Sosina. Zaraz po przerwie do wyrównania doprowadził Jacek Tokarczyk, a 67. minucie Jakub Tokarczyk dał przyjezdnym prowadzenie, które stracili w końcówce. Najpierw w 89. minucie wyrównał Mateusz Nalepa, a w 92. minucie meczu Artur Świerad dał gospodarzom radość i pierwsze w tym sezonie trzy punkty.