Reklama

Przed 5. kolejką brzeskiej A klasy

W sobotę i w niedzielę zostanie rozegrana 5. kolejka brzeskiej klasy A. We wszystkich meczach widzimy delikatnych faworytów, jednak dotychczas rozegrane mecze pokazały, że Ci którzy są typowani do zwycięstwa nie zawsze okazują się na boisku drużyną, która zdobyła więcej bramek od przeciwnika. Jesteśmy ciekawi sprawdzianu bardzo dobrej formy LKS-u Uszew, czego dokona nie kto inny jak mocny zespół Tymona Tymowa.

Ten mecz jako jedyny z tej kolejki zostanie rozegrany w niedzielę. LKS Uszew w czterech pierwszych meczach zdobył dziewięć punktów, czyli tyle samo co drużyna z Tymowej, jednak nikt z pewnością nie spodziewał się tak dobrej dyspozycji na początku sezonu w wykonaniu Uszwi. Po drodze do niedzielnej rywalizacji z Tymonem udało im się pokonać tak uznane marki A-klasowe jak Korona Niedzieliska czy Kłos Łysa Góra. Możemy jednak być pewni, że Tymon na własnym boisku łatwo skóry nie sprzeda.

Start 77 Biadoliny Szlacheckie po dwóch zwycięstwach na początku sezonu złapał lekką zadyszkę i dwukrotnie musiał uznać wyższość przeciwnika. Teraz przed nimi kolejne trudne wyzwanie, gdyż na swoim boisku gościć będą drużynę Victorii Porąbka Uszewska, która co prawda przed tygodniem po raz pierwszy straciła punkty, jednak nie ma się czego wstydzić, bowiem bezbramkowy remis wywalczony z rezerwami Strażaka Mokrzyska mocno wzmocnionymi graczami z pierwszego zespołu to żaden wstyd.

LKS Poręba Spytkowska idzie jak burza i dotychczas zdecydowanie wygrała wszystkie mecze. Mało tego, w środę udało im się w rozgrywkach Pucharu Polski awansować do IV rundy, a w pokonanym polu zostawili IV-ligowy Okocimski Brzesko. W sobotnie popołudnie do Poręby Spytkowskiej przyjedzie dobrze dysponowany na początku sezonu Grom Sufczyn. Beniaminek ma na swoim koncie dziewięć punktów, a przed tygodniem wygrał po bramce w doliczonym czasie gry ze Startem 77 i na pewno jest tym mocno zbudowany. Możemy być pewni, że Grom powalczy na boisku lidera o zdobycie punktów.

Pogórze Gwoździec na własnym boisku gościć będzie Ivę Iwkowa, która gra “w kratkę”. Dwa zwycięstwa oraz dwie porażki to bilans ekipy z Iwkowej, który zdecydowanie będzie można poprawić w sobotę, gdyż Pogórze kolejny sezon z rzędu spisuje się słabo. Przed tygodniem byli blisko zdobycia punktów w wyjazdowym meczu z Jadowniczanką II, jednak to gospodarze w drugiej połowie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Jadowniczanka II Jadowniki przed tygodniem zdobyła pierwsze, historyczne punkty w rozgrywkach A-klasy i z pewnością gracze tego zespołu będą chcieli pójść za ciosem. Trudne wyzwanie przed nimi, gdyż pojadą do Niedzielisk, aby rywalizować z miejscową Koroną. Korona również nie spisuje się najlepiej, jednak ma w swoim zespole piłkarzy, którzy mogą przesądzić o całym meczu.

Kłos Łysa Góra w ubiegłej kolejce sprawił swoim kibicom niemiłą niespodziankę i przegrał z LKS-em Uszew. W sobotę mają okazję do odkupienia swoich win i wydaje się to świetna szansa, gdyż na własnym boisku grać będą z Jednością Paleśnica, która jest jednym z dwóch zespołów, które nie zdobyły jeszcze w tym sezonie żadnych punktów. Trzeba przyznać, że Jedność też “tanio skóry nie sprzeda”, bowiem kolejna porażka może sprawić, że odległość do miejsc dających spokojne granie w rozgrywkach klasy A będzie rosnąć.
W ostatnim meczu Victoria Bielcza, która ma najsłabszy start z wszystkich drużyn i zajmuje ostatnią pozycję bez dorobku punktowego i z bilansem bramek 0-19 zagra ze Strażakiem II Mokrzyska/Szczepanów, który przed tygodniem zremisował na boisku Victorii Porąbka Uszewska. Trzeba jednak zaznaczyć, co pisaliśmy już powyżej, że w drużynie Strażaka zagrało kilku zawodników pierwszego zespołu, co miało duży wpływ na obraz gry.

Terminarz 5. kolejki brzeskiej klasy A:
Sobota:
Start 77 Biadoliny Szlacheckie – Victoria Porąbka Uszewska 14:00
Victoria Bielcza – Strażak II Mokrzyska/Szczepanów 16:30
LKS Poręba Spytkowska – Grom Sufczyn 17:00
Pogórze Gwoździec – Iva Iwkowa 17:00
Korona Niedzieliska – Jadowniczanka II Jadowniki 17:00
Kłos Łysa Góra – Jedność Paleśnica 17:00

Niedziela:
Tymon Tymowa – LKS Uszew 17:00

tekst: Sifflet