Reklama

A-klasa Bochnia: Mecze GKS-u II z Ceramiką i Victorii z Trzcianą 2000 hitami 5. kolejki

5. seria gier w bocheńskiej A-klasie zapowiada się niezwykle ciekawie. W najważniejszych dla układu górnej części tabeli meczach zmierzą się GKS II Drwinia z Ceramiką Muchówka oraz Victoria Słomka z Trzcianą 2000. Nie oznacza to jednak, że pozostałe spotkania będą mniej interesujące. O pierwsze zwycięstwo powalczą drużyny Orła Cikowice i Czarnych Kobyle.

5. kolejka:
sobota, 14. września:

Victoria Słomka – LKS Trzciana 2000 16:00

GKS II Drwinia – Ceramika Muchówka 16:30

Beskid Żegocina – Błękitni Krzeczów 17:00

niedziela, 15. września:
Macierz Lipnica Murowana – Novi/Rzezawianka Rzezawa 14:00

Górnik Siedlec – Tarnavia Tarnawa 15:00

Orzeł Cikowice – Czarni Kobyle 16:30

Błyskawica Proszówki – Raba Niedary 17:00

Kolejkę rozpocznie spotkanie Victorii Słomka z LKS-em Trzciana 2000. Gospodarze w ostatnich trzech meczach zdobyli 7 punktów i stopniowo pną się w górę tabeli. „Oczko” więcej ma w dorobku zespół gości, a do tego wciąż może szczycić się tym, że jeszcze nie przegrał żadnego spotkania. W tej sytuacji bardzo trudno wskazać faworyta, a spotkania powinno być niezwykle zacięte.

Wielka szkoda, że już pół godziny później rozpocznie się inny hit tej serii gier, w którym mający komplet punktów GKS II Drwinia podejmie drugą w tabeli Ceramikę, która do lidera traci zaledwie dwa „oczka”. Ewentualny zwycięzca spotkania na pewno będzie zajmował po tej kolejce pierwszą pozycję, dlatego jest o co walczyć.

Świetną okazję do umocnienia swojej pozycji w czołówce będzie miała drużyna Beskidu Żegocina, bo na własnym boisku podejmie niezbyt dobrze spisujący się w ostatnich spotkaniach zespół Błękitnych Krzeczów. Gospodarze znani są z tego, że na własnym terenie radzą sobie bardzo dobrze i to oni będą wyraźnym faworytem spotkania.

Emocji nie powinno zabraknąć w spotkaniu Macierzy z Rzezawianką. Oba zespoły zajmują pozycję środkowej części tabeli, ale z pewnością chciałyby przesunąć się na wyższe pozycje oraz odskoczyć od drużyn zajmujących najniższe miejsca w stawce. Goście dotychczas ponieśli tylko jedną porażkę (przed tygodniem 0-2 z Victorią Słomka), ale z drugiej strony wygrali na razie również zaledwie raz (2-0 z Orłem Cikowice). Bezkompromisowa była za to Macierz, która wygrała raz i zanotowała trzy porażki. Trudno wskazać faworyta, ale remis z pewnością nie zadowoli żadnej z drużyn, dlatego szykuje się ciekawe spotkanie.

Bardzo słabo w pierwszych kolejkach radził sobie zespół Górnika Siedlec, bo wywalczył w nich łącznie zaledwie jeden punkt. Teraz o jakąkolwiek zdobycz także nie będzie łatwo, ponieważ do Siedlca przyjedzie nieźle spisująca się Tarnavia, która powoli odbudowuje się po nieudanej przygodzie w lidze okręgowej. Minimalnym faworytem wydają się być goście, zwłaszcza że za czerwoną kartkę pauzował będzie bramkarz Górnika, Krzysztof Dziurdzia.

Bardzo ważny dla układu dolnej części tabeli będzie mecz Orła Cikowice z Czarnymi Kobyle. Oba zespoły zgromadziły dotąd po zaledwie jednym punkcie, przy czym goście z Kobyla rozegrali dotychczas zaledwie trzy spotkania. Na boisku w Cikowicach minimalnym faworytem będą gospodarze, jednak żaden wynik nie będzie tu niespodzianką, zwłaszcza że Czarni w dotychczasowych meczach byli bliscy osiągnięcia lepszych wyników.

Teoretycznie dość łatwo wskazać faworyta konfrontacji Błyskawicy Proszówki z Rabą Niedary. Będą nim gospodarze, jednak dotychczasowe spotkania pokazały, że zwycięstwa w tych rozgrywkach nie przychodzą łatwo. Błyskawica ma w dorobku na razie 5 punktów po trzech rozegranych meczach, co z pewnością nie jest satysfakcjonującym wynikiem nawet biorąc pod uwagę formę rywali, z którymi ta drużyna mierzyła się dotychczas. Z kolei Raba wygrała raz, a przegrała trzykrotnie i miała problemy zwłaszcza w grze obronnej, bo straciła już 12 goli.

Tabela:
1. GKS II Drwinia 4 12
2. Ceramika Muchówka 4 10
3. Beskid Żegocina 4 9
4. LKS Trzciana 2000 4 8
5. Victoria Słomka 4 7
6. Tarnavia Tarnawa 4 7
7. Novi/Rzezawianka Rzezawa 4 5
8. Błyskawica Proszówki 3 5
9. Macierz Lipnica Murowana 4 3
10. Raba Niedary 4 3
11. Błękitni Krzeczów 4 3
12. Czarni Kobyle 3 1
13. Orzeł Cikowice 4 1
14. Górnik Siedlec 4 1

Autor: Mateusz Filipek