Reklama

IV liga. To już ósma kolejka

Przed nami 8. kolejka IV ligi. Zespoły z naszego regionu zagrają w sobotę. Dwa z nich: GKS Drwinia i BKS Bochnia w roli gospodarzy podejmą odpowiednio Lubań Maniowy oraz Barciczankę Barcice. W delegację, do Limanowej uda się Okocimski Canpack Brzesko.

Każda z naszych drużyn doznała porażki w miniony weekend. Ósma kolejka będzie więc okazją do rehabilitacji przed kibicami. Jako pierwsza na boisko wybiegnie drużyna GKS Drwinia. Do Drwini przyjedzie Lubań Maniowy, który ma trzy punkty więcej od GKS (9) i zajmuje 9. lokatę w tabeli. GKS przegrał cztery ostatnie mecze ligowe. Dla porównania Lubań odniósł dwie wygrane i dwie porażki. W przypadku gospodarzy wypada mieć nadzieję, że zadziała prawo serii, mówiące o tym, iż każda się kiedyś kończy i w Drwini pozostanie komplet punktów.

Do Bochni przyjedzie mocno rozczarowująca jesienią Barciczanka. Goście dzisiejszego meczu w tej rundzie zdobyli tylko cztery punkty, odnosząc jedno zwycięstwo nad Tarnovią. BKS dla porównania jedną porażkę, odniesioną przed tygodniem w Gorlicach i już to porównanie sugeruje kto będzie faworytem dzisiejszego pojedynku. W przypadku wygranej, o którą mocno powinni zabiegać przedostatni w tabeli przyjezdni, BKS będzie miał okazję ponownie mocniej rozsiąść się w czubie tabeli. W trakcie meczu prowadzona będzie akcja charytatywna na rzecz chorego Oliwiera. Prowadzona będzie licytacja cennych piłkarskich artefaktów…

Jako ostatni z trójki naszych zespołów zagra Okocimski Brzesko. Brzeszczanie po zaskakującej porażce u siebie z Orkanem Szczyrzyc, w którym to meczu prowadzili i mieli przewagę jednego zawodnika, udadzą się do Limanowej na mecz z mającą spore aspiracje Limanovią. Gospodarze meczu ponieśli w tej rundzie dwie porażki oraz odnieśli cztery zwycięstwa, w tym nad rezerwami Termaliki. Przed tygodniem Limanovia pewnie pokonała na wyjeździe Watrę 3-0. Brzeszczanie po niezłym początku i cennym bezbramkowym remisie w 4. kolejce z Glinikiem, przegrali kolejne trzy mecze. W efekcie zajmują teraz 11. pozycję z dorobkiem 7 punktów. Ewentualna zdobycz punktowa pozwoliłaby im obronić się przed dalszym spadkiem w klasyfikacji.

Program 8. kolejki:
sobota:
GKS Drwinia – Lubań Maniowy 11:00
BKS Bochnia – Barciczanka Barcice 15:30
Limanovia Limanowa – Okocimski Canpack Brzesko 16:30
Unia Tarnów – Watra Białka Tatrzańska 11:00
Orkan Szczyrzyc – Poprad Rytro 16:00
Poprad Muszyna – Wolania Wola Rzędzińska 16:30

niedziela:
Sandecja II Nowy Sącz – Glinik Gorlice 11:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Wierchy Rabka Zdrój 11:00

Pauza: Tarnovia Tarnów.