Reklama

I PLF: Przed nami 2. kolejka. BSF ABJ Bochnia zmierzy się na wyjeździe z Maxfarbexem

Już jutro, czyli w sobotę 28.09 o godz. 18 BSF ABJ Bochnia zmierzy się w Busku-Zdroju z miejscowym Maxfarbexem. Jest to rywal dobrze znany bochnianom, ponieważ mieli okazję mierzyć się z tym rywalem już w sezonie 2017/18 w rozgrywkach II ligi, kiedy to Maxfarbex ostatecznie zajął 1. miejsce w grupie małopolsko-świętokrzyskiej, wyprzedzając na finiszu bocheński klub, a następnie po zwycięstwie w barażach awansował do I ligi.

Drużyna z Buska-Zdroju oparta jest przede wszystkim na doświadczonych zawodnikach. W poprzednim sezonie zajęła ona 7. miejsce z dorobkiem 28 punktów w 22 meczach, natomiast obecny, podobnie jak BSF ABJ, rozpoczęła od trzybramkowej porażki. Lepszy od ekipy z Buska-Zdroju okazał się w 1. kolejce zespół FC 2016 Siemianowice Śląskie, który na własnym boisku wygrał 6-3.

BSF przystąpi do rywalizacji w optymalnym składzie, ponieważ do dyspozycji trenera Marcina Waniczka będą wszyscy zawodnicy. Po niedzielnym, choć zakończonym porażką 1-4 spotkaniu z KS Gredar Futsal Team Brzeg, drużyna z pewnością może podejść z optymizmem do kolejnych meczów, ponieważ długimi fragmentami potrafiła kontrolować przebieg gry i stworzyła sobie wiele okazji. Oby tym razem nie zabrakło skuteczności i doświadczenia.

Plan 2. kolejki:

Maxfarbex Busko-Zdrój – BSF ABJ Bochnia

AZS UMCS Lublin – GKS Tychy

Berland Komprachcice – Górnik Polkowice

Futsal Team Brzeg – Heiro Rzeszów

AZS Wrocław – FC 2016 Siemianowice Śląskie

Futsal Nowiny – Sośnica Gliwice

Autor: Mateusz Filipek