Reklama

I miejsce drużynowo i 29 medali w XII Międzynarodowym Turnieju Judo w Wolbromiu!

W miniony weekend 5-6 października 2019 r. zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni z dużym sukcesem wystartowali w XII Międzynarodowym Turnieju Judo w Wolbromiu.

6 medali w sobotę
W sobotę bochnianie pod opieką trenera Waldemara Kowalskiego walczyli w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Małopolski 2019 Juniorów i Juniorów Młodszych w Judo oraz Turnieju Rankingowym Młodzików i Młodziczek w Judo. W sumie bochnianie wywalczyli w tym dniu trzy I miejsca, jedno II i dwa III.

W grupie juniorów III miejsce w kategorii 73 kg zdobył Mateusz Pławecki. I miejsce w tej samej kategorii wagowej, ale w grupie juniorów młodszych wywalczył Wiktor Matykiewicz. Również jako junior młodszy, ale w kat. 60 kg na III miejscu na podium stanął Krzysztof Baniak. W grupie młodzików zdobyliśmy dwa I miejsca – złote medale otrzymali Filip Oleksy w kat. 66 kg i Maciej Kumor w kat. 73 kg. Kinga Bartosik w kat. 57 kg młodziczek wywalczyła srebro, a Antoni Juszczyk w kat. 60 kg młodzików zdobył V miejsce.

I miejsce drużynowo i 23 medale w niedzielę
W niedzielę zawodnicy bocheńskiej sekcji judo, pod opieką trenerów Sebastiana Serwińskiego i Grzegorza Maja oraz przy licznym wsparciu rodziców, po raz pierwszy w tym sezonie wystartowali w XII Międzynarodowym Turnieju Dzieci w Judo o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Zawody zgromadziły ponad 150 zawodników z Polski, Rumunii, Słowacji, Czech i Francji. Zawodnicy rywalizowali na trzech matach, w trzech grupach wiekowych U-10, U-12 i U-14. Nasz klub reprezentowało, aż 37 zawodników, którzy łącznie wywalczyli 23 medale. Dodatkowo w klasyfikacji drużynowej, nasz klub zajął 1 miejsce. Poniżej prezentujemy miejsca i nazwiska wszystkich zawodników:

1 miejsca:

Paulina Kicka
Norbert Alfawicki
Antoni Jesionka
Konrad Krzywda

2 miejsca:

Wiktoria Jakubowska
Bianka Horawska
Hubert Płachczyński
Dominika Miś
Michał Ćwik
Szymon Mierzwiński
Justyna Wojcieszek
Julia Rybka
Samuel Stawiarz

3 miejsca:

Błażej Zych
Patryk Jakubowski
Filip Krążała
Mariusz Maj
Lena Skałuba
Katarzyna Alfawicka
Marek Rębilas
Jakub Struzik
Bartosz Król
Michał Budzyn

Poza podium uplasowali się: Arwena Sobaś, Maciej Kurek, Grzegorz Wójcik, Bartłomiej Krążała, Dawid Machaj, Jagoda Ulas, Oliwia Ulas, Emilia Mucha, Wojciech Kluz, Jakub Różalski, Filip Alfawicki, Szymon Mazurkiewicz, Piotr Tobiasz i Paweł Rataj.

Foto: MOSiR Bochnia