Reklama

I PLF: BSF ABJ Bochnia podejmie w niedzielę Heiro Rzeszów

W niedzielne popołudnie bochnianie, którzy mają na koncie już trzy ligowe zwycięstwa z rzędu, w ramach 6. kolejki I PLF gościć będą Heiro Rzeszów. Rywale BSF-u rozpoczęli sezon od trzech porażek, ale w swoich dwóch ostatnich meczach zdobyli komplet punktów, więc z pewnością mogą być wymagającym przeciwnikiem.

Oba kluby w historii mierzyły się ze sobą już czterokrotnie w meczach ligowych. W sezonie 2013/14 BSF wygrał 6-0 w Bochni i 8-3 w Rzeszowie, natomiast sezon później w pierwszym meczu padł remis 1-1, a rewanż w Bochni BSF wygrał aż 14-1! Oba zespoły rozegrały również sparing przed startem obecnego sezonu. Na własnym parkiecie lepsze okazało się Heiro, które wygrało 4-2.

Oba zespoły miały dotychczas dość podobny terminarz. Drużyna z Rzeszowa, podobnie jak BSF ABJ, musiała uznać wyższość Gredaru Futsal Team Brzeg i Maxfarbexu Busko-Zdrój, ale również niespodziewanie pokonała FC 2016 Siemianowice Śląskie oraz Profi Sport Wrocław. Jedyną różnicą jest więc to, że podopieczni trenera Marcina Waniczka ograli AZS UMCS Lublin, a Heiro przegrało z Berlandem Komprachcice. Obie drużyny radziły więc sobie podobnie, a obecnie notują zwyżkę formy.

Trener Marcin Waniczek nie będzie mógł w najbliższym czasie skorzystać z usług Łukasza Piecha, za to w kadrze prawdopodobnie znajdzie się Piotr Matras. Początek spotkania w niedzielę o godz. 17.00 na Hali Widowiskowo-sportowej przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32. Wstęp wolny.

Pozostałe mecze 6. kolejki:

AZS UMCS Lublin – Berland Komprachcice sobota, 14.30

Maxfarbex Busko-Zdrój – GKS Tychy sobota 18.00

Profi Sport Wrocław – Sośnica Gliwice niedziela, 13.30

FC 2016 Siemianowice – Górnik Polkowice niedziela, 17.00

Futsal Team Brzeg – GKS Ekom Futsal Nowiny niedziela, 18.00

Autor: Mateusz Filipek